mszelive

parafialnyyt

kancelaria

Aktualności

Informujemy, że w sprawach nagłych i pilnych kontakt telefoniczny z dyżurującym duszpasterzem jest możliwy pod numerem +48 797 009 652.

Mając na uwadze, w jak trudnym czasie żyjemy, 25 marca Ojciec Święty Franciszek poświęci Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to odpowiedź na wezwanie płynące z Fatimy. Odpowiedzmy i my codzienną modlitwą różańcową.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski przyjął rezygnację księdza Edwarda Antolaka z urzędu proboszcza naszej parafii, złożoną z racji osiągnięcia wieku emerytalnego.

Jednocześnie Metropolita Krakowski mianował jego następcą księdza Adama Gabrysia, dotychczasowego proboszcza w parafii św. Jana Chrzciciela w Orawce (dekanat Jabłonka).

Uroczyste powitanie i wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w niedzielę, 3 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.

Polecajmy Bożej opiece dotychczasowego i nowego proboszcza naszej wspólnoty.

źródło fotografii: parafiaorawka.pl

• Wielki Czwartek:
    • 19.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej,
      • po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00:
        • 21.00 - adorację poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa,
        • 22.00 - adorację poprowadzi młodzież,
        • 23.00 - adorację poprowadzi wspólnota "Effatha".

NIEDZIELA – 3.04
7.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich
8.30 Msza św. z kazaniem dla wszystkich
10.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich
11.30 Msza św. z kazaniem dla dzieci
15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
16.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Już jutro, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie.

Intencja dla Róż Żywego Różańca na marzec: o pokój na Ukrainie.

W archidiecezji krakowskiej trwa peregrynacja ikony Świętej Rodziny. To czas szczególnej modlitwy za każdą rodzinę, aby była silna Bogiem, a jej członkowie trwali w więzi z Chrystusem na wzór Maryi i świętego Józefa. Do naszej parafii ikona przybędzie w najbliższy wtorek (22 lutego) i pozostanie wśród nas przez dobę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym planem peregrynacji.

• W naszej parafii rozpoczynamy tzw. nabożeństwo 40-godzinne, poprzedzające Wielki Post. Zapraszamy do nawiedzenia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 11.30, zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00.
• Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.