mszelive
 
intencje
 
mszenabozenstwa
 
sakramenty
 
parafialnyyt
 
kancelaria

Aktualności

W kinie Muza w Myślenicach (MOKIS, ul. Piłsudskiego 20) można w tym i następnym tygodniu obejrzeć film „Najświętsze Serce”. Jest to pierwszy film fabularno-dokumentalny na temat historii kultu Serca Jezusowego.

Zamieszczamy pieśni, które będą śpiewane podczas uroczystości I Komunii Świętej, planowanej na 16 sierpnia br. Dzieci mogą je ćwiczyć w domu wraz z bliskimi, aby przygotować się jak najpiękniej do spotkania z Panem Jezusem w tajemnicy Eucharystii. Poniżej znajduje się link do folderu, z którego można pobrać nagrania pieśni w wykonaniu pana Macieja Gawrona, naszego organisty:

https://drive.google.com/drive/folders/1Uo2uU1QgBWuJW0YqxwzlFn6J-H1WrMFc?usp=sharing

Serdecznie zapraszamy małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku świętują swoje okrągłe jubileusze, do wspólnego dziękczynienia. Msza Święta z okolicznościowym błogosławieństwem jest planowana na 28 czerwca (niedziela) na godz. 15.00. Zapisy zainteresowanych odbywają się w zakrystii do 21 czerwca.

Dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele (od poniedziałku do soboty). 

Rano: po zakończeniu Mszy świętej sprawowanej o godz. 6.45 - do godz. 8.30.

Wieczorem: od godz. 17.00 - do rozpoczęcia Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00.

Wraz z całym Kościołem w Polsce i poza jej granicami chcemy łączyć się w modlitwie do Trójcy Przenajświętszej za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz ochronę naszych rodzin przed jego skutkami. Dzisiaj (11 marca) o godz. 20.00 odmówmy w naszych domach część chwalebną Różańca Świętego i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Maryjo, Uzdrowienie chorych i Wspomożenie wiernych - módl się za nami.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (środa, 25 marca), podczas Mszy świętej o godz. 18.00 sprawowanej w naszym kościele, każdy będzie mógł podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone jeszcze w łonie matki. Już teraz zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Co roku w Polsce wiele osób podejmuje się tej formy modlitwy, by walczyć o życie tych, którzy jeszcze sami o siebie nie mogą zawalczyć, których życie jest zagrożone z różnych przyczyn, a szczególnie z powodu grzechu aborcji.

  1. Trwamy w radości Zmartwychwstania Pańskiego przeżywając Oktawę Wielkanocy. Z racji uroczystego charakteru Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  1. W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele o 15:00 Godzina Miłosierdzia. Program uroczystości w Sanktuarium w Łagiewnikach dostępny jest na plakatach przed kościołem.
  1. 8 kwietnia, tj. w niedzielę, spotkanie SH NSPJ, o godz. 16.00 na plebanii.