mszelive

sakramenty

parafialnyyt

kancelaria

Modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12, 44-45)

W listopadzie w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o zmarłych. Pięknym darem dla nich może być zyskanie odpustów, wyrażających naszą wiarę w moc Bożego miłosierdzia i tajemnicę obcowania świętych. Odpust zupełny to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Odpust cząstkowy to darowanie części tych kar.

Ukochani Archidiecezjanie!

W większości parafii niedziela poprzedzająca uroczystość Wszystkich Świętych jest obchodzona jako rocznica poświęcenia własnego kościoła. Nie znając dokładnie daty tego wydarzenia, pragniemy w ten sposób dziękować Panu Bogu za ten szczególny dzień w historii parafii, w którym jej świątynia została w sposób uroczysty poświęcona Jemu samemu – na Jego cześć i chwałę, a także dla dobra duchowego wszystkich aktualnie żyjących i przyszłych pokoleń parafian.

Zmarł ks. Zbigniew Biskup - proboszcz w Polance koło Myślenic, który w latach 1990-1995 był wikariuszem naszej parafii.

Program uroczystości pogrzebowych:

• środa, 23 września - o godz. 15.00 wprowadzenie trumny do kościoła św. Jana Chrzciciela w Polance, następnie o godz. 16.00 Msza św. żałobna;
  • czwartek, 24 września - od godz. 11.00 modlitwa przy trumnie w kościele św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach, o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, a po niej o godz. 14.00 obrzędy pogrzebu od bramy cmentarza w Grębałowie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.

Każdego roku, dnia 2 sierpnia, za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: brak przywiązania do grzechu, odbycie spowiedzi lub trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie wyznania wiary i modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

Zapraszamy na parafialne Dróżki Kalwaryjskie ku czci Matki Bożej w dniu 15 sierpnia br. (sobota). Początek o godz. 6.45 przy klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych w związku z pandemią.

W kinie Muza w Myślenicach (MOKIS, ul. Piłsudskiego 20) można w tym i następnym tygodniu obejrzeć film „Najświętsze Serce”. Jest to pierwszy film fabularno-dokumentalny na temat historii kultu Serca Jezusowego.

Zamieszczamy pieśni, które będą śpiewane podczas uroczystości I Komunii Świętej, planowanej na 16 sierpnia br. Dzieci mogą je ćwiczyć w domu wraz z bliskimi, aby przygotować się jak najpiękniej do spotkania z Panem Jezusem w tajemnicy Eucharystii. Poniżej znajduje się link do folderu, z którego można pobrać nagrania pieśni w wykonaniu pana Macieja Gawrona, naszego organisty:

Serdecznie zapraszamy małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku świętują swoje okrągłe jubileusze, do wspólnego dziękczynienia. Msza Święta z okolicznościowym błogosławieństwem jest planowana na 28 czerwca (niedziela) na godz. 15.00. Zapisy zainteresowanych odbywają się w zakrystii do 21 czerwca.

Dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele (od poniedziałku do soboty).

Rano: po zakończeniu Mszy świętej sprawowanej o godz. 6.45 - do godz. 8.30.

Wieczorem: od godz. 17.00 - do rozpoczęcia Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00.