mszelive
 
intencje
 
mszenabozenstwa
 
sakramenty
 
parafialnyyt
 
kancelaria

Aktualności

Zmarł ks. Zbigniew Biskup - proboszcz w Polance koło Myślenic, który w latach 1990-1995 był wikariuszem naszej parafii.

Program uroczystości pogrzebowych:

  • środa, 23 września - o godz. 15.00 wprowadzenie trumny do kościoła św. Jana Chrzciciela w Polance, następnie o godz. 16.00 Msza św. żałobna;
  • czwartek, 24 września - od godz. 11.00 modlitwa przy trumnie w kościele św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach, o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, a po niej o godz. 14.00 obrzędy pogrzebu od bramy cmentarza w Grębałowie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.

Każdego roku, dnia 2 sierpnia, za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: brak przywiązania do grzechu, odbycie spowiedzi lub trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie wyznania wiary i modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

Zapraszamy na parafialne Dróżki Kalwaryjskie ku czci Matki Bożej w dniu 15 sierpnia br. (sobota). Początek o godz. 6.45 przy klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych w związku z pandemią.

W kinie Muza w Myślenicach (MOKIS, ul. Piłsudskiego 20) można w tym i następnym tygodniu obejrzeć film „Najświętsze Serce”. Jest to pierwszy film fabularno-dokumentalny na temat historii kultu Serca Jezusowego.

Zamieszczamy pieśni, które będą śpiewane podczas uroczystości I Komunii Świętej, planowanej na 16 sierpnia br. Dzieci mogą je ćwiczyć w domu wraz z bliskimi, aby przygotować się jak najpiękniej do spotkania z Panem Jezusem w tajemnicy Eucharystii. Poniżej znajduje się link do folderu, z którego można pobrać nagrania pieśni w wykonaniu pana Macieja Gawrona, naszego organisty:

https://drive.google.com/drive/folders/1Uo2uU1QgBWuJW0YqxwzlFn6J-H1WrMFc?usp=sharing

Serdecznie zapraszamy małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku świętują swoje okrągłe jubileusze, do wspólnego dziękczynienia. Msza Święta z okolicznościowym błogosławieństwem jest planowana na 28 czerwca (niedziela) na godz. 15.00. Zapisy zainteresowanych odbywają się w zakrystii do 21 czerwca.

Dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele (od poniedziałku do soboty). 

Rano: po zakończeniu Mszy świętej sprawowanej o godz. 6.45 - do godz. 8.30.

Wieczorem: od godz. 17.00 - do rozpoczęcia Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00.

Wraz z całym Kościołem w Polsce i poza jej granicami chcemy łączyć się w modlitwie do Trójcy Przenajświętszej za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz ochronę naszych rodzin przed jego skutkami. Dzisiaj (11 marca) o godz. 20.00 odmówmy w naszych domach część chwalebną Różańca Świętego i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Maryjo, Uzdrowienie chorych i Wspomożenie wiernych - módl się za nami.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (środa, 25 marca), podczas Mszy świętej o godz. 18.00 sprawowanej w naszym kościele, każdy będzie mógł podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone jeszcze w łonie matki. Już teraz zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Co roku w Polsce wiele osób podejmuje się tej formy modlitwy, by walczyć o życie tych, którzy jeszcze sami o siebie nie mogą zawalczyć, których życie jest zagrożone z różnych przyczyn, a szczególnie z powodu grzechu aborcji.