mszelive

parafialnyyt

kancelaria

Drodzy mieszkańcy Sułkowic,

w najbliższą niedzielę, 5.09.2021, przed kościołem w Sułkowicach po każdej Mszy Świętej strażacy z naszej jednostki będą zbierać datki na zakup nowego samochodu rozpoznawczego.

Pieniądze można też przesyłać na nasze konto bankowe o numerze 11 8589 0006 0170 0000 0273 0002 z dopiskiem: samochód OSP Sułkowice.

Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.
Druhowie OSP Sułkowice

W Roku św. Józefa - jak ogłosiła dekretem Penitencjaria Apostolska - pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego) można zyskiwać odpusty.

Mężczyźni św. Józefa zapraszają do udziału w wydarzeniu „Oblężenie Jasnej Góry”, które odbędzie się na Jasnej Górze w sobotę 18 września br. W programie Msza Św. oraz liczne konferencje. Zapisy na wyjazd w zakrystii u pana kościelnego. Więcej informacji na stronie internetowej: https://oblezenie.mezczyzni.net/

Wszystkich, którzy podjęli 33-dniowe rekolekcje, przygotowujące do oddania się Chrystusowi przez ręce Maryi, zapraszamy do naszego kościoła w Nowy Rok o godz. 15.00 na uroczysty akt zawierzenia.

Modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12, 44-45)

W listopadzie w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o zmarłych. Pięknym darem dla nich może być zyskanie odpustów, wyrażających naszą wiarę w moc Bożego miłosierdzia i tajemnicę obcowania świętych. Odpust zupełny to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Odpust cząstkowy to darowanie części tych kar.

Ukochani Archidiecezjanie!

W większości parafii niedziela poprzedzająca uroczystość Wszystkich Świętych jest obchodzona jako rocznica poświęcenia własnego kościoła. Nie znając dokładnie daty tego wydarzenia, pragniemy w ten sposób dziękować Panu Bogu za ten szczególny dzień w historii parafii, w którym jej świątynia została w sposób uroczysty poświęcona Jemu samemu – na Jego cześć i chwałę, a także dla dobra duchowego wszystkich aktualnie żyjących i przyszłych pokoleń parafian.

Zmarł ks. Zbigniew Biskup - proboszcz w Polance koło Myślenic, który w latach 1990-1995 był wikariuszem naszej parafii.

Program uroczystości pogrzebowych:

• środa, 23 września - o godz. 15.00 wprowadzenie trumny do kościoła św. Jana Chrzciciela w Polance, następnie o godz. 16.00 Msza św. żałobna;
  • czwartek, 24 września - od godz. 11.00 modlitwa przy trumnie w kościele św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach, o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, a po niej o godz. 14.00 obrzędy pogrzebu od bramy cmentarza w Grębałowie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.

Każdego roku, dnia 2 sierpnia, za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: brak przywiązania do grzechu, odbycie spowiedzi lub trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie wyznania wiary i modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

Zapraszamy na parafialne Dróżki Kalwaryjskie ku czci Matki Bożej w dniu 15 sierpnia br. (sobota). Początek o godz. 6.45 przy klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych w związku z pandemią.