mszelive
 
intencje
 
mszenabozenstwa
 
sakramenty
 
parafialnyyt
 
kancelaria
  • W poniedziałek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Mszę św. w naszym kościele o godz. 6:45, 8:30 oraz 18:00.
  • Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. Dnia 12 sierpnia (niedziela) odprawione zostaną Dróżki Pana Jezusa. Rozpoczęcie o 7.45 na Placu Rajskim. Natomiast Dróżki Matki Bożej odbędą się 18 sierpnia (sobota). Rozpoczęcie o 7.45 przed klasztorem.
  • Zachęcamy do 100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości. Polacy wciąż piją zbyt dużo i zbyt intensywnie, a dramat alkoholizmu dotyczy nawet kilku milionów obywateli. „Od pierwszej soboty sierpnia do 11 listopada mija dokładnie sto dni. To jest taki test dla każdej, każdego z nas, czy jesteśmy naprawdę w stanie ponieść jakąś ofiarę, aby zatroszczyć się o prawdziwą, wewnętrzną wolność” – zachęca biskup Bronakowski przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli w tamtym tygodniu siostrę Alicje oraz przez pracę i ofiary wspierają naszą wspólnotę. W przyszłym tygodniu składka będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Ślusarskiej oraz Wyzwolenia (cała). Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom mieszkającym na ul. Wolności, Gościbia oraz Kapitana Stanaszka. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.