mszelive

sakramenty

parafialnyyt

kancelaria
  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia Niedziela roku liturgicznego. W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się Adwent.
  1. Poświęciliśmy opłatki na stoły wigilijne. Od środy Pan Organista będzie je rozprowadzał po całej parafii, można będzie nabyć je także w zakrystii. Prosimy o życzliwe jego przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część zapłaty za jego posługę w naszej parafii. Nabywając opłatek wigilijny pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony, czego nie można powiedzieć o opłatkach, które można dostać w sklepach. Brońmy naszych najpiękniejszych tradycji przed jałową komercją.
  1. Grupa środowiskowa Stowarzyszenia „Kolonia” serdecznie zaprasza podopiecznych z rodzinami, wolontariuszy oraz osoby zainteresowane pomocą niepełnosprawnym na zabawę andrzejkową w indiańskim stylu . Zabawa  odbędzie się dzisiaj o godz. 15:00 w sali OSP w Sułkowicach.
  1. W zakrystii do nabycia są albumy wydane z okazji 25-ciu lat pracy ks. Wojciecha Kościelniaka na misji w Kiabakari. Koszt 50zł. Można jeszcze nabywać płyty zespołu „Zapatrzeni”, którzy grali w zeszłą niedzielę podczas Mszy Świętych.
  1. W najbliższym tygodniu przypada I-y piątek i I-a sobota miesiąca. Z tej racji spowiedź w czwartek i piątek od 16:00.
  1. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w następującym porządku: rejon ks. proboszcza w piątek od godz. 8.00; rejon ks. Macieja w sobotę od godz. 8:00., rejon ks. Wojciecha w sobotę od godz. 10.30.
  1. W sobotę na Mszy św. o 18:00 udzielimy sakramenty chrztu świętego - przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
  1. W sobotę po wieczornej Mszy zapraszamy na Adorację pierwszo-sobotnią. Mimo, że setna rocznica objawień w Fatimie dobiega końca, przez cały kolejny rok również będą odprawiane te nabożeństwa.
  1. W niedzielę na Mszy Świętej o 11.30 udzielimy błogosławieństwa nowym ministrantom. Rodziców kandydatów zapraszamy na spotkanie dzień wcześniej, tj. w sobotę, o godz. 16.00.
  1. Zeszłotygodniowa zbiórka na ubogich wyniosła 2920 zł. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa dla dzieci.
  1. Z tyłu kościoła przy prasie katolickiej wyłożone są kalendarze parafialne, można je zabierać do swoich domów za darmo.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę, bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty.
  1. Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy ul. Zagumnie od p. Kurków do p. Kuźniarów. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Zagumnie od p. Kozik 32 do p. Blak 60. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.