W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (środa, 25 marca), podczas Mszy świętej o godz. 18.00 sprawowanej w naszym kościele, każdy będzie mógł podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone jeszcze w łonie matki. Już teraz zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Co roku w Polsce wiele osób podejmuje się tej formy modlitwy, by walczyć o życie tych, którzy jeszcze sami o siebie nie mogą zawalczyć, których życie jest zagrożone z różnych przyczyn, a szczególnie z powodu grzechu aborcji.

Adopcję rozpoczynamy od złożenia uroczystego przyrzeczenia podczas Mszy świętej. Sama modlitwa polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca radosnej, bolesnej lub chwalebnej (1 Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Trwa to przez 9 miesięcy. Zaczynając 25 marca, adopcję kończymy w Boże Narodzenie. Duchowa adopcja może być podjęta jeden raz, ale może być podejmowana cyklicznie co 9 miesięcy, jednak zawsze po wypełnieniu poprzedniego zobowiązania. Każdorazowo nową duchową adopcję powinno poprzedzać nowe przyrzeczenie. Adoptujemy każdorazowo tylko jedno nieznane nam dziecko zagrożone aborcją. Pan Bóg - Dawca Życia - zna jego imię i On sam nam je wybiera. Wraz z Maryją towarzyszymy duchowo temu dziecku oraz jego najbliższym.

Na uroczystą Mszę świętą 25 marca zapraszamy wszystkie osoby, które kontynuują już modlitwę duchowej adopcji dziecka poczętego.

Niech we wspólnej modlitwie towarzyszą nam słowa świętego Jana Pawła II: Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat. W ramach specjalnych inicjatyw oraz w codziennej modlitwie niech każda chrześcijańska wspólnota, każdy ruch i stowarzyszenie, każda rodzina i każdy wierzący zanoszą żarliwe błaganie do Boga, Stwórcy i Miłośnika życia. Jezus pokazał nam, że modlitwa i post to najważniejsza i najskuteczniejsza broń przeciw mocom zła (por. Mt 4, 1–11). Zdobądźmy się zatem na pokorę i odwagę modlitwy i postu, aby sprowadzić moc z Wysoka, która obali mury oszustwa i kłamstwa...

Domowy Kościół wraz z ks. proboszczem