Boże Nutki to schola dziecięca działająca w naszej parafii. Należą do niej dziewczynki, ale również i chłopcy. Przedział wiekowy - od 3 do 13 lat. Spotykamy się w soboty w salce na plebanii o g. 10:00. Tam mamy próbę śpiewu na niedzielną Mszę świętą o g. 11:30.

Oprócz śpiewu również tańczymy na chwałę Bożą. Podczas spotkań nie brakuje zabaw i gier, jest przy tym wiele radości. Mamy też wycieczki, podczas których poznajemy nowe ciekawe miejsca i siebie nawzajem. W ciągu całego roku prowadzimy zbiórki na nasze wyjazdy i potrzeby, są to: sprzedawanie sianka, chodzenie po kolędzie. Bierzemy też udział w przeglądzie kolęd i pastorałek.

Mamy swoje gadżety takie jak: czapka, koszulka i pelerynki, w których występujemy na niedzielnej Mszy świętej. W ostatnich latach wielką pomoc w prowadzeniu scholi okazali Gosia Bargieł i Marcin Ziembla. Opiekunami byli ks. Maciej Medes, ks. Leszek Dyląg, a obecnie jest ks.Wojciech Borowiec.

Spotkania Bożych Nutek to wspaniały czas, aby dobrze się bawić, śpiewać, a przy tym chwalić Pana Jezusa i Matkę Bożą. Do scholi może należeć każdy, nawet ten, który może niekoniecznie ma świetny głos. Ważne, by mieć chęci, aby się rozwijać. Bóg dał każdemu z nas wiele talentów, nie zakopujmy ich w ziemi, ale się nimi dzielmy z innymi. Do nas każdy może przyjść. Zapraszam!

Monika Król - prowadząca

("Od Serca", 5/2018)