Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prosimy o zapoznanie się z planem. Dostępny jest w najnowszym numerze "Od Serca", na ulotkach z tyłu kościoła, w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej. Rekolekcje głosi do nas ks. Marcin Strachanowski, a do dzieci ze szkół i przedszkoli siostra Stanisława ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
 1. Na Msze św. dla dzieci we wtorek i środę zapraszamy także rodziców, którzy pomogą w opiece nad pociechami. Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli oraz nauczycielom już teraz dziękujemy za współpracę i opiekę nad dziećmi podczas rekolekcji.
 1. W poniedziałek odwiedzimy obłożnie chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Rejon ks. Wojciecha od godz. 10.30. W zakrystii można zgłaszać dodatkowych chorych.
 1. We wtorek spowiedź przedświąteczna od 8:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 18:00.

 1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa w naszej parafii. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:15. Msza św. wieczorna o 18:00, a po niej Droga krzyżowa dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00, po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Plan dostępny jest, w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej.
 1. W roku, w którym wspominamy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą wieczorną, połączoną z modlitwą za Polskę. Różaniec w tej intencji rozpocznie się o godz. 17.30.
 1. W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dialogi z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Jest to spotkanie, podczas, którego można zadać pytanie naszemu Metropolicie. Tym razem miejscem spotkania będzie kościół św. brata Alberta na os. Dywizjonu 303 w Krakowie. Godzina rozpoczęcia: 20.15.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania będą się odbywały o 12:30 w każdą niedzielę przez kolejne cztery tygodnie w salce na plebanii. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa w naszej parafii. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:15. Msza św. wieczorna o 18:00, a po niej Droga krzyżowa dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00, po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 1. Intencja dla Róż Różańcowych na marzec: Maryjo, ucz nas cierpienia z Chrystusem.
 1. Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w czwartek o godz. 18.00. Spotkanie „trójek klasowych” jutro na plebanii.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00, po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 1. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek miesiąca i I-sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta po Mszą św. wieczornej. Zapraszamy do modlitwy powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej.
 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać w najbliższym tygodniu w następującym porządku w piątek: dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:15, a po Mszy wieczornej Droga krzyżowa dla młodzieży.
 1. Chorych odwiedzimy w domach z Komunią św. w sobotę od 8:00. Ks. Wojciech do swoich chorych uda się od godziny 10:30.

 • Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa w naszej parafii. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:15. Msza św. wieczorna o 18:00. Droga krzyżowa dla młodzieży po Mszy wieczornej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00, po nabożeństwie Msza św. wieczorna. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
 • 22-go dnia każdego miesiąca modlimy się, w sposób szczególny, do św. Rity. Dlatego zapraszamy w czwartek na Mszę wieczorną i nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Od tego miesiąca będzie możliwość złożenia anonimowych intencji, które będą odczytane podczas modlitwy do św. Rity. Intencje te można zapisywać w zakrystii codziennie, u Pana kościelnego.
 • 4-go marca rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywały o 12:30 w każdą niedzielę przez kolejne cztery tygodnie w salce na plebanii w Sułkowicach. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 1. W naszej parafii trwa 40 – godzinne Nabożeństwo. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 11.30, a zakończenie przed wieczorną Mszą św.
 1. W piątek wyrusza pielgrzymka do Ziemii Świętej. Polecajmy ich naszej modlitwie. O godz. 6.30 udamy się autokarem na lotnisko w Krakowie, gdzie rozpocznie się nasza pielgrzymka. 
 1. W niedzielę, 11 II odbędzie się po raz drugi w naszej parafii kiermasz ciast. Ciasta, tak jak w ubiegłym roku będą sprzedawane po każdej Mszy Świętej przed kościołem. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane dla Mateusza Chrobaka, u którego ostatnio doszło do niewydolności serca. W najbliższym czasie będzie musiał wrócić do kliniki w Niemczech, gdzie przejdzie bardzo trudny i ryzykowny zabieg serca. Serdecznie zapraszamy do zakupu ciast.