Ogłoszenia

1.    We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, przypominamy, że każdego katolika obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we Mszy św. i powstrzymanie się od prac niekoniecznych pod karą grzechu ciężkiego. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego.

2.    Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. W roku 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

3.    Decyzją ks. metropolity abp. Marka Jędraszewskiego Ks. Leszek od 26 sierpnia będzie pełnił posługę duszpasterską w parafii św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej. Msza św. dziękczynna za jego posługę będzie sprawowana w uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 VIII) o 11.30.

1.    Dziś przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego. Z Wawelu wyruszyła Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Wspierajmy pielgrzymów naszymi modlitwami.

2.    Zachęcamy w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji jako doskonałego narzędzia do walki z nałogami i uzależnieniami zniewalającymi człowieka.

3.    Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. W roku 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

1.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

2.    Spowiedź w czwartek i piątek od 16:00 - 18:00.

3.    Na wieczorną Mszę św. w piątek zapraszamy rodziny, które przyjęły obraz Serca Jezusowego w lipcu, będzie ona odprawiana w ich intencji.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek - wspomnienie św. Kingi dziewicy. W poniedziałek będziemy obchodzić 74. rocznicę pacyfikacji Sułkowic. Uroczysta Msza św. z tej okazji o godz. 18.00, a bezpośrednio po Niej uroczystości przy pomniku na Rynku;
  • we wtorek - św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w niedzielę /23.07.2017/ po kazdej Mszy św. będziemy święcic samochody. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz misjonarzy. 
  • w środę - swpomnieinie św. Joachima i Anny rodziców NMP.
  • w sobotę - wspomnienie św. Marty

1. W czwartek po rannej Mszy św. wyrusza VIII Rowerowa Pielgrzymka z Sułkowic na Jasną Górę i z powrotem. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznej i owocnej duchowo drogi.
2. W przyszłą niedzielę, z racji na wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz misjonarzy.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępny jest nowy nr "Gościa Niedzielnego". W zakrystii do nabycia jest jeszcze ostatni nr parafialnej gazety "Od Serca".

1. W dniach 20-24 lipca br. odbędzie się VIII Rowerowa Pielgrzymka z Sułkowic na Jasną Górę i z powrotem. Pielgrzymi zabiorą przed oblicze Jasnogórskiej Pani również Wasze osobiste prośby i podziękowania. Kartki z intencjami będzie można składać do specjalnie przygotowanej puszki za ławkami. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na organizację pielgrzymki.