Ogłoszenia

1.    W naszej parafii trwa 40 – godzinne Nabożeństwo. Rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11:30, a zakończenie przed wieczorną Mszą św.

2.    Na pielgrzymkę na Litwę zostało tylko 10 miejsc, a na pielgrzymkę do sanktuariów Alpejskich 4 miejsca. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy plan obu pielgrzymek dostępny w gablotkach i na stronie internetowej.

3.    W sobotę 25 lutego zapraszamy na kolejną Mszę św. i adorację w intencji osób uzależnionych oraz ich bliskich o 18:00, a po nabożeństwie na spotkanie na plebanii, w trakcie którego kolejne świadectwo swojego życia wygłosi człowiek, który wyszedł z wieloletniego uzależnienia od alkoholu. Spotkanie rozpocznie w naszej parafii obchody 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 1. W naszej Parafii rozpoczynamy dzisiaj 40–godzinne Nabożeństwo. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 11.30, a zakończenie przed wieczorną Mszą św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  we wtorek – Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy;
 3. Zapraszamy pielgrzymkę Na Litwę. Termin: 29 kwietnia do 3 maja. Cena pielgrzymki 790,- zł. Przy zapisach w zakrystii należy wpłacić zaliczkę (200,- zł). Szczegółowy plan pielgrzymki dostępny w gablotkach i na stronie internetowej.

 1. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; w tym dniu obchodzimy XXIII Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich ludzi chorych, cierpiących i w podeszłym wieku; specjalny dzień chorego organizujemy w naszej parafii zawsze rekolekcje wielkopostne.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo, które trwać będzie przez 3 kolejne niedziele. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 11:30, a zakończenie przed wieczorną Mszą św.

 1. W czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawimy o godz. 6.45, 8.30 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. będziemy tradycyjnie poświęcać gromnice. Spotkanie Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:30.
 2. W najbliższym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od 16:00, a po Mszy św. Godzina Święta. W piątek spowiedź od 16:00, a po wieczornej Mszy św. uwielbieniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Młodzież gimnazjalną z wszystkich klas zapraszamy na pierwszopiątkowe spotkanie. Bardzo mocno zachęcamy młodych z naszej parafii, aby korzystała ze spowiedzi wcześniej. Księża specjalnie ze względu na nich spowiadają w pierwsze czwartki od 16:00.

 1. Wszystkich członków i sympatyków Straży Honorowej NSPJ zapraszamy na Mszę św. dziś na godz. 15:00. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe na plebanii.
 2. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas dotychczas w ramach Odwiedzin Duszpasterskich. Przez trzy kolejne niedziele na Mszy św. o 8:30 będziemy modlić się szczególnie w ich intencji odprawiając Eucharystie z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski. 22 I za parafian ze swojego rejonu Eucharystię odprawi ks. Maciej. We wtorek kończymy odwiedziny duszpasterskie. Jeśli ktoś był nieobecny w czasie kolędy, a chciałby przyjąć księdza, może umówić się na wizytę duszpasterską w zakrystii.

 1. Pan Burmistrz zaprasza na spotkanie opłatkowe w remizie OSP dziś o 14:00.

 2. Z radością informujemy, że nasza scholka "Boże Nutki" zajęła I miejsce w VII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii Przedszkola-zespoły. Zapraszamy na Koncert Laureatów, który odbędzie się dziś w SOK o 16:00.

 3. Dziś nasz dekanat jest zaproszony na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Organizujemy wyjazd autobusem. Zapisy w zakrystii, koszt 10,- zł, zbiórka na parkingu o 16:00.