Ogłoszenia parafialne

 • W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych prosimy wszystkich o uporządkowanie grobów i miejsc wokół grobów. Troska o miejsca spoczynków naszych bliskich – cmentarze, są świadectwem naszej wiary i chrześcijańskiej kultury.
 •  Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. Wzorem lat ubiegłych wypominki jednorazowe wyraźnie wypisane na kartce składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne zapisywane są do zeszytów po każdej Mszy św. w zakrystii. W przyszłą niedzielę także między Mszami św. w salce na plebanii. Przypominamy, że za każdą zapisaną osobę na wypominki roczne składamy ofiarę nie mniejszą niż ofiara na Mszę.
 • Pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie, jutro po Mszy św. o 18.00 w salce na plebanii.
 • Przypominamy, że w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w salce parafialnej przy naszym kościele odbywają się spotkania Grupy Wsparcia Al-Anon, czyli grupy samopomocowej skupiającej rodziny i przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu.

 • W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:30. W czwartek, w wigilię Dnia Nauczyciela na różaniec szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich pedagogów z naszej miejscowości, będziemy modlić się w ich intencji.
 • Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W całej Polsce, także przed naszym kościołem zbierane są pieniądze na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 • Przypominamy, że w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w salce parafialnej przy naszym kościele odbywają się spotkania Grupy Wsparcia Al-Anon, czyli grupy samopomocowej skupiającej rodziny i przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu.

 1. Dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się kurs dla narzeczonych. Spotkania potrwają przez cztery kolejne tygodnie.
 1. Spotkanie SH NSPJ, dzisiaj, o 15.00 na plebanii.
 1. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec będziemy odmawiali codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17:30. Dzisiaj rozpoczniemy uroczystą procesją dookoła kościoła. Szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywać codziennie obrazki, oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

 • Rodziców młodzieży klas III Gimnazjum zapraszamy we wtorek na Mszę wieczorną i spotkanie. Za przygotowanie do sakramentu odpowiedzialny jest ks. Wojciech.
 • Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 18.00. Ks. Maciej odpowiada za przygotowanie dzieci do Komunii.
 • Informujemy, że katechezy przygotowujące do bierzmowania, dla uczniów klas VII rozpoczynają się w tym tygodniu. Uczniów, którzy się jeszcze nie zapisali zapraszamy do zakrystii.

 • Młodzież klasy 7 i klas gimnazjalnych zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie przygotowujące ich do sakramentu bierzmowania. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, dlatego zapraszamy uczniów na Mszę Świętą o godz. 18.00 i krótkie spotkanie.
 • Wrzesień to miesiąc, gdzie swoją działalność, po wakacyjnej przerwie, rozpoczynają parafialne grupy. Zachęcamy dzieci do udziału w Bożych Nutkach, (spotkania w soboty o 10.00); kandydatów na ministrantów,(spotkania w soboty o 16.00); młodzież zapraszamy na Grupę Apostolską (piątki po Mszy wieczornej) oraz dorosłym proponujemy udział w bardzo wielu grupach działających przy naszej parafii – Domowy Kościół, Straż Honorowa, Złota Róża, Żywy Różaniec, Krąg biblijny, Effatha, chór.

 • W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na Uwielbieniową Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Grupa Apostolska wznawia regularne – piątkowe spotkania formacyjne. Zapraszamy dotychczasowych uczestników oraz młodzież chcącą dołączyć do Grupy Apostolskiej na pierwsze spotkanie, w najbliższy piątek, po wieczornej Mszy Św. do salki na plebanii. Zachęcamy młodzież klas 6, 7, Gimnazjum i szkół średnich do uczestnictwa w Grupie Apostolskiej.
 • Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę, o godz. 16, na plebanię. Serdecznie zachęcamy uczniów klas czwartych i nie tylko, aby potrafili cieszyć się ze służby Panu przy ołtarzu. A rodzicom przypominamy, że jest to również piękna forma wychowywania młodego człowieka, w duchu wartości i odpowiedzialności.