Ogłoszenia parafialne

 • Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w sobotę 23 XII w następującym porządku: 8:00 - 11:00 oraz 14:00 – 18.00, a także 19:00 - 20:00. Także w całym naszym dekanacie trwają spowiedzi przedświąteczne, np. dzisiaj w Biertowicach jest możliwość spowiedzi od 13.30 do 16.00.
 • Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek, od godz. 8.00.
 • W piątek rozpoczynamy w naszej parafii comiesięczne nabożeństwa do św. Rity, będą one odbywały się w każdy 22 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i Litanię do patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 • Wigilia Bożego Narodzenia wypada w kolejną niedzielę. Msze święte jak w każdą niedzielę, a o północy tradycyjna "Pasterka". Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych. Mimo tego, że nie ma obowiązku, zachowajmy tradycyjną abstynencję od pokarmów mięsnych. Ofiary na tacę na Pasterce przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia SOS.

 • Zachęcamy do nabywania w zakrystii świec „Caritas” w ramach dzieła świątecznej pomocy dzieciom. Świece te zapalimy na świątecznych stołach i będą świadectwem ofiarnej miłości dla najbiedniejszych.
 • W najbliższy piątek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Roratach i zakończy indywidualnym błogosławieństwem ok. 20:00.
 • W sobotę 16 XII Msza św. i adoracja w intencji osób uzależnionych i ich rodzin o 19:00.
 • W kolejną niedzielę po każdej Mszy, Boże Nutki będą rozprowadzać sianko na nasze stoły wigilijne, wesprzyjmy ich ofiarami; w ten sposób pomożemy naszym dzieciom w różnych wyjazdach.

 •  Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach św. Roratnich, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku, wieczorem o godz. 18:00, a w soboty również o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami.
 •  Dzisiaj spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 15:00 na plebanii.
 •  W zakrystii dostępne są świece „Caritas” w ramach dzieła świątecznej pomocy dzieciom. Świece te zapalimy na świątecznych stołach i będą świadectwem ofiarnej miłości dla najbiedniejszych. Ofiara dobrowolna.
 •  W tym tygodniu przypadają I-y czwartek miesiąca; zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i Godzinę Świętą, która jest jedną z najpiękniejszych praktyk miłości w nabożeństwie do Jezusowego Serca, jest wynagrodzeniem Chrystusowi za nasze grzechy.
 •  W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze święte w naszym kościele o 6.45, 8.30 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, ponieważ po niej odbędzie się po raz pierwszy w naszej parafii Akatyst. Jest to piękna modlitwa ku czci Maryi. Akatyst jest śpiewanym hymnem, pochodzącym z V wieku, dlatego warto posłuchać tej niecodziennej pieśni. Doceńmy pracę naszego chóru i pana organisty i włączmy się w tę piękną modlitwę.
 •  W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

 1. W naszej parafii gościmy ojca Bartymeusza Kędziora z zespołem muzycznym „Zapatrzeni”. Po Mszy Świętej zagrają oni kilka piosenek, zachęcamy, aby pozostać. Przed kościołem będą do nabycia płyty z ich muzyką.
 1. Rodziców młodzieży klas III Gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie w czwartek, tj. 23 listopada.
 1. Grupa środowiskowa Stowarzyszenia „Kolonia” serdecznie zaprasza podopiecznych z rodzinami, wolontariuszy oraz osoby zainteresowane pomocą niepełnosprawnym na zabawę andrzejkową w indiańskim stylu . Zabawa  odbędzie się 26.11.2017  (w niedzielę ) o godz. 15:00. w Sali OSP w Sułkowicach.

 1. Spotkanie SH NSPJ dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii.
 2. W listopadzie odmawiamy codziennie różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi o 17:30, czyli przed Mszą św. wieczorną.
 3. W czwartek przypada 53. rocznica poświęcenia naszej świątyni. Msze św. o 6:45 i 18:00
 4. W sobotę, przypada Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o 6:45, 10:00 (za Ojczyznę) i 18:00.

 1. Dziś o godz. 14.00 dokonamy poświecenia nagrobków na cmentarzu.
 2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14:00 w kościele odprawimy nieszpory, a po nich procesję na cmentarz z modlitwami i wypominkami za zmarłych. O godz. 15:00 przed kaplicą na cmentarzu odprawimy wieczorną Mszę św. O godz. 20:00 młodzież poprowadzi różaniec z procesją za zmarłych na cmentarzu.. Nie ma Mszy św. o 18:00.
 3. Na naszym cmentarzu, w środę, prowadzona będzie kwesta na odnowienie starych i zabytkowych pomników. W tym roku został odnowiony,z nową płytą pomnik ks. Branika.
 4. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki jednorazowe składamy do puszki w zakrystii. Wypominki roczne zapisywane są do zeszytów po każdej Mszy św. w salce na plebanii.
 5. Młodzież z Grupy Apostolskiej prowadzi sprzedaż zniczy na cmentarzu. Zebrane fundusze pomogą im w wyjazdach na rekolekcje.
 6. W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty za zmarłych:
  • Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest zupełny.
  Przypomnijmy czym są odpusty: Przez odpust zupełny rozumiemy odpuszczenie wszystkich kar doczesnych na jakie zasłużył grzesznik za swoje grzechy odpuszczone już co do winy. Osobę, która uzyskała odpust zupełny można porównać z dorosłym, który dopiero co otrzymał sakrament chrztu świętego. Dlatego gdyby ktoś bezpośrednio po uzyskaniu odpustu zupełnego zmarł, wierzymy iż bez czyśćca dostałby się do nieba. Zyskując odpust cząstkowy można otrzymać odpuszczenie tylko pewnej części kary za popełnione grzechy.