1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych (zapraszamy szczególnie dzieci!). Od poniedziałku do soboty „Majówki” odprawiane będą o 17.40, a bezpośrednio po niej wieczorna Msza św. Niedzielne "Majówki" będziemy odprawiać o 16.00 przy kapliczkach znajdujących się na terenie parafii. Dzisiejsze nabożeństwo odbędzie się przy kaplicy na ul. Na Węgry. Za tydzień 13 V przy kaplicy na ul. Ptasznica.
 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (tzw. „dni krzyżowe”). Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa, dlatego w ramach nabożeństw majowych będziemy modlić się w tych intencjach.
 1. We wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; Msze św. w naszym kościele o 6.45, i 18.00; w katedrze na Wawelu odbędą się świecenia diakonatu, wśród kandydatów do przyjęcia tego sakramentu jest kleryk Piotr Piekart, który odbywał w naszej parafii wrześniową praktykę duszpasterską - otoczmy go naszą modlitwą.
 1. Jak zawsze w drugi wtorek miesiąca modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy na godz. 17.10 na Różaniec, później nabożeństwo majowe i Msza o 18.00 w intencji naszej Ojczyzny.
 1. Spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. i ich rodzin w sobotę od godz. 19.00. Msza św. rocznicowa w niedzielę o 11.30.
 1. Grupa środowiskowa Stowarzyszenia Kolonia serdecznie zaprasza podopiecznych z rodzinami, wolontariuszy oraz osoby, które pragną podzielić się historią swojej rodziny  w dowolnie wybrany przez siebie sposób : ustny, graficzny, czy tekstowy na warsztaty integracyjne o charakterze edukacyjnym pt. „Zaprezentuj swoją historię – Nasi rodzinni bohaterowie”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 maja, o godz. 15.00 w Sułkowickiej Izbie Tradycji (Sułkowice, Rynek 6). Uczestnicy spotkania oprócz poznania historii o rodzinnych bohaterach będą mogli zapoznać się z historią naszego regionu.
 1. Zachęcamy wszystkich  poszukujących wsparcia i pomocy z powodu nadużywania alkoholu przez bliską osobę  oraz wszystkich zainteresowanych problematyką trzeźwości do udziału w otwartym  spotkaniu  Grupy Wsparcia Al-Anon działającej przy naszej Parafii  7 maja 2018 r. o godzinie 18.00 w sali parafialnej.
 1. W niedzielę (tj. 13 maja) rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie. W parafiach naszego dekanatu, m.in. w Biertowicach, Jasienicy czy Krzywaczce organizowane są piękne „Fatimy”.
 1. Ojcowie bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej organizują 12 – dniową pielgrzymkę do MB z Guadalupe w Meksyku. Termin: 18.02 – 01.03. 2019r. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii.
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę i składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na fundusz remontowy.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
 2. Kościół sprzątali parafianie mieszkający na ul. Partyzantów od p. Malinów 152 do p. Kaniów 96. Bóg zapłać! W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziców dzieci przeżywających rocznice I Komunii św. Sprzątanie w sobotę po Mszy porannej.