• W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec będziemy odmawiali codziennie przed Mszą św. wieczorną o 17:30. Jutro rozpoczniemy uroczystą procesją dookoła kościoła. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci, które będą otrzymywać codziennie obrazki, które będą rozdawane przy wejściu do kościoła od 17:10 do rozpoczęcia modlitwy.
 • W poniedziałek grupa Al-Anon „Promyk”, działająca przy naszej parafii obchodzić będzie pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji o godz. 18.00 w salce parafialnej odbędzie się uroczysty mityng otwarty. Grupa zaprasza do udziału w nim osoby, które borykają się ze skutkami alkoholizmu czy to osobiście czy w gronie swoich bliskich.
 • W najbliższym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji spowiedź w czwartek i piątek od 16:00. W czwartek po Mszy wieczornej Godzina Święta.
 •  W piątek po Mszy św. wieczornej przygotowanie dla rodziców i chrzestnych. W sobotę na Mszy św. o 18:00 udzielimy sakramenty chrztu.
 • Grupa – Mężczyźni św. Józefa zapraszają na nocne czuwanie mężczyzn przed Najświętszym Sakramentem, które odbędzie się w piątek 05 października w kaplicy św. Zofii. Czuwanie rozpocznie się Mszą Św. o 24.00, a zakończy o 5.00. Mężczyźni podejmą trud nocnej modlitwy w intencji odkrycia daru odpowiedzialnego ojcostwa dla mężczyzn z naszej parafii. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do podjęcia tego modlitewnego wyzwania. Szczegółowy program:
 • 24.00 – Msza Św z kazaniem

  1.00 - Adoracja w ciszy ( kontemplowanie Słowa Bożego)

  1.45 – Różaniec Tajemnice radosne

  2.30 – przerwa na posiłek i gorący napój na plebanii – 30 min (część mężczyzn zostaje a część rozważa Tajemnice bolesne Różańca Św.)

  3.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  3.30 – przerwa dla pozostałej części mężczyzn ( pozostali rozważają Tajemnice chwalebne Różańca Św.)

  4.00 - Różaniec Tajemnice światła

  5.00 - zakończenie

 • Chorych z Komunią św. odwiedzimy w następującym porządku: rejon ks. Wojciecha w piątek od 14:00, natomiast pozostali księża udadzą się do chorych w sobotę od godziny 8:00. Jak co miesiąc po wieczornej Mszy św. fatimskie nabożeństwo pierwszych sobót.
 • W przyszłą niedzielę 7 października na Mszach świętych o 7:00, 8:30 i 10:00 będziemy gościć małżeństwo, które da świadectwo walki z uzależnieniem i trwania w trzeźwości. 
 • Grupa Środowiskowa Stowarzyszenia „Kolonia” serdecznie zaprasza podopiecznych z rodzinami, wolontariuszy i wszystkich zainteresowanych pomocą osobom niepełnosprawnym na PLENEROWĄ IMPREZĘ INTEGRACYJNĄ 7 października (niedziela) o godz. 15.00 w Harbutowicach na terenie DPS. Zapewniany dowóz – wyjazd z Rynku o 14.45.
 • Intencja dla Róż Różańcowych na październik: Maryjo, pomóż rodzicom w prowadzeniu ich dzieci do Chrystusa
 • Uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum rozpoczęli kolejny rok przygotowujący ich do sakramentu bierzmowania. Każdy kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych oraz w Mszach pierwszopiątkowych o 18:00. Dlatego apelujemy do rodziców o solidarność i wzięcie odpowiedzialności za udział dziecka w spotkaniach. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy to młodzież nie liczy się w żaden sposób z jasnymi zasadami. Skoro swoją postawą młody człowiek pokazuje, że mu nie zależy na bierzmowaniu, nie musi on przystępować do niego w ósmej czy trzeciej klasie gimnazjum. Warunkiem przyjęcia bierzmowania jest szczera chęć i dobre przygotowanie. Ponadto młodzież będzie uczestniczyła w najważniejszych wydarzeniach roku liturgicznego, Różańce, Adwent, Wielki Post.
 • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego w numerze artykuł: „O świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba”, „O wizycie papieża Franciszka na Litwie”, a także relacja z konkursu Gazetek Parafialnych z Ludźmierza, gdzie nasze czasopismo zdobyło pierwsze miejsce. Dostępny jest również „Mały Gość”.
 • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Sportowej do końca. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom mieszkającym na ul. Krzywej. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.