• Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I piątkiem, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź parafialna odbędzie się we wtorek od 16.00 do 18.00. Podczas Mszy Świętej przerwa. Po Mszy spowiedź do godz. 20.00, a także w środę od godziny 17:00 do 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna czynna do 17:00.
  • W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy świętych jak w niedziele. O godz. 14:00 w kościele odprawimy nieszpory, a po nich procesję na cmentarz z modlitwami i wypominkami za zmarłych. O godz. 15:00 przed kaplicą na cmentarzu odprawimy wieczorną Mszę św. O godz. 20:00 młodzież poprowadzi różaniec z procesją za zmarłych na cmentarzu. Nie ma w tym dniu Mszy św. o 18:00.
  • W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty za zmarłych:• Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest zupełny.
  • Przypomnijmy czym są odpusty: Przez odpust zupełny rozumiemy odpuszczenie wszystkich kar doczesnych na jakie zasłużył grzesznik za swoje grzechy odpuszczone już co do winy. Osobę, która uzyskała odpust zupełny można porównać z dorosłym, który dopiero co otrzymał sakrament chrztu świętego. Dlatego gdyby ktoś bezpośrednio po uzyskaniu odpustu zupełnego zmarł, wierzymy iż bez czyśćca dostałby się do nieba. Zyskując odpust cząstkowy można otrzymać odpuszczenie tylko pewnej części kary za popełnione grzechy.
  • • Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
  • Przed Uroczystością Wszystkich Świętych, na naszym cmentarzu młodzież będzie prowadzić sprzedaż zniczy. Zebrane fundusze pomogą im w wyjazdach na rekolekcje. Wspomóżmy ich w tym dziele.
  • W piątek przypada wspomnienie Wiernych Zmarłych; Msze św. w naszym kościele o 6:45, 8:30 i 18:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17:00, a po wieczornej Mszy św. adoracja uwielbieniowa w kościółku św Zofii.
  • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z wszystkich klas przypominamy o uczestnictwie we Mszy św. pierwszopiątkowej o godzinie 18:00.
  • Do chorych wszyscy księża udadzą się w sobotę od godziny 8:00.
  • W sobotę 03 listopada Wspólnota Effatha będzie przeżywała dzień skupienia wokół Maryi. Konferencje wygłosi siostra Marzena Władowska ( Jadwiżnka wawelska). Początek o godzinie 8.45 na plebanii zakończenie ok godziny 14.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu.
  • W sobotę na Mszy św. wieczornej udzielimy sakramentu chrztu św. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie SHNSPJ w kolejną niedzielę (tj. 4 listopada) o godz. 15.00 na plebanii.
  • W listopadzie będziemy codziennie odmawiać różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi o 17:30, czyli przed Mszą św. wieczorną.
  • Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. Wzorem lat ubiegłych wypominki jednorazowe wyraźnie wypisane na kartce składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne zapisywane są do zeszytów po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziś i w Uroczystość Wszystkich Świętych także między Mszami św. w salce na plebanii. W salce również dzieci mogą odebrać brakujące obrazki z różańców.
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego w nim artykuł: „O odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu” oraz „Dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom?”. Dostępny jest również „Mały Gość” dla dzieci.
  • W zbiórce dla chorego Mikołaja Tracza zebrano 2535 złotych. Rodzice dziękują za wszelkie wsparcie.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Zarzecze. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom mieszkającym na ul. Zagumnie od P. Kurków do P. Kuźniarów. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.