• Dziś, ostatnia Niedziela roku liturgicznego. W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się Adwent.
  • Wczoraj odbył się turniej piłki nożnej Służby Liturgicznej dekanatu Sułkowice. Nasi ministranci i lektorzy wygrali we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Gratulujemy sukcesu! Klubowi Gościbia dziękujemy za wypożyczenie strojów i okazaną pomoc. Warto zaznaczyć, że to dzięki pracy trenerów nasi ministranci okazują się od lat najlepsi w okolicy.
  • Grupa Środowiskowa Stowarzyszenia „Kolonia” serdecznie zaprasza podopiecznych z rodzinami, wolontariuszy oraz osoby zainteresowane pomocą niepełnosprawnym na zabawę andrzejkową pt. „Morskie opowieści”, która odbędzie się dzisiaj o godz. 15:00 w Sali OSP w Sułkowicach.
  • Chór Apassionata pod dyrekcją p. Macieja Gawrona zaprasza dzisiaj na godzinę 17:00 na koncert „Ze św. Cecylią w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Na klarnecie zagra Justyna Bańdura, a na organach Dominik Bańdura. Dzisiaj nie ma różańca za zmarłych.
  • W piątek 30 listopada Kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Andrzeja Apostoła. Dzisiaj jednak ta data bardziej kojarzy się z laniem wosku niż ze świętym męczennikiem. Ludzie od wieków starali się zajrzeć za zasłonę przyszłości i odkryć to, co przed nimi zakryte. Jednak wróżbiarstwo, w jakiejkolwiek formie, jest zawsze grzechem bałwochwalstwa. Kościół wszelkie formy wróżbiarstwa uważa za złe, a wszystkiego, co ma choćby pozór zła, każe człowiekowi unikać (1 List św. Pawła do Tesaloniczan). Dla chrześcijanina to Jezus Chrystus jest jedynym punktem odniesienia i to u Niego, a nie w woskowych kształtach, należy szukać odpowiedzi na pytania dotyczące człowieczego losu. Dlatego zwracajmy uwagę w jakich zabawach bierzemy udział, a szczególności nasze dzieci.
  • Chorych z Komunią św. odwiedzimy w następującym porządku: rejon ks. Wojciech w piątek od godz. 8.00; rejon ks. Proboszcza oraz ks. Patryka w sobotę od godz. 8:00.
  • Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich odbędzie się w sobotę 1 grudnia 2018 o godzinie 16:15, w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich. Jest to pomoc dla tych, których drogi życiowe się poplątały, aby podjęli refleksję nad własnym życiem w duchu Ewangelii Chrystusowej.
  • W sobotę na Mszy św. o 18:00 udzielimy sakramenty chrztu świętego - przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
  • W sobotę po wieczornej Mszy zapraszamy na Adorację pierwszo-sobotnią.
  • Spotkanie SH NSPJ w przyszłą niedziele o godzinie 15:00 na plebanii.
  • Intencja dla Róż Żywego Różańca na grudzień: Maryjo, pomóż nam i naszej wspólnocie parafialnej na dobre przygotowanie się na spotkanie z Nowonarodzonym, Jezusem.
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego w nim artykuł o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe, głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają czy szkodzą? Oraz bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019. Dostępny jest również Mały Gość dla dzieci z lampionem na tegoroczne Roraty.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. 1 Maja. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom mieszkającym na ul. Szkolnej (bez bloków) i ul Smereczyńskiego. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.