• W naszej parafii trwa tzw. Nabożeństwo 40-godzinne, poprzedzające okres Wielkiego Postu. Zadbajmy o to, abyśmy choć kilka minut poświęcili na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 11:30, a zakończenie przed wieczorną Mszą św.
  • W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek przed pierwszym piątkiem spowiedź od godz. 16:00. W piątek spowiedź również od godz. 16:00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej oraz wieczorem adoracja po Mszy o godz. 18:00 w kościółku św. Zofii.
  • Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę od godz. 8:00.
  • W przyszłą niedzielę już po raz trzeci w naszej Parafii będzie miała miejsce tzw. akcja placek. Jak co roku zebrane w ten sposób pieniądze będę przekazane dla Mateusza Chrobaka na dalsze bardzo kosztowne leczenie. Wszystkich chętnych zapaszmy do pomocy w pieczeniu i kupowaniu paczek z ciastami. Szczegóły poniżej.
  • W przyszłą niedzielę również rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywały o 12:30 w każdą niedzielę przez kolejne cztery tygodnie w salce na plebanii w Sułkowicach. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  • W następną niedzielę także spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 15 w salce na plebanii.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę, bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej.
  • Dziś w „Gościu Niedzielnym” tekst o nadzwyczajnych szafarzach Komunii świętej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium? Ponadto kościelny „savoir-vivre”, czyli jak zachować się w kościele.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Partyzantów od p. Gibas do p. Koźlak. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom mieszkającym na ul. Partyzantów od p. Boczkajów 454 do p. Repeć 177. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.

Akcja Placek - szczegóły

Bardzo bym chciała by po raz kolejny udało się zorganizować "akcję placek" dla Mateusza Chrobaka (www.mateuszchrobak.pl). Oczywiście nie uda się to bez Waszej pomocy:)!

Tym z Was którzy o naszym wspólnym pomaganiu słyszą pierwszy raz wyjaśniam w czym rzecz. Jest w naszej miejscowości chłopiec od urodzenia leczony na bardzo skomplikowaną wadę serca. Nie ma jednego zabiegu, który raz na zawsze dałoby zdrowie Mateuszowi, a Jego Rodzicom możliwość odetchnięcia, ulgi i spokoju o bezpieczeństwo Syna. Dlatego Mati ciągle jest leczony, teraz głównie za granicą w Munster. Kilka tygodni temu Matuesz był w klinicie, a za kilka tygodni znowu czeka Go wylot w to samo miejsce. To są nieustanne koszty podróżny, noclegów tam, a przede wszystkim samego tam leczenia. Dlatego po raz trzeci chcemy zorganizować "akcje placek". :) Pierwsze dwie akcje pokazały, że wiele wiele osób jest przekonanych do takiej formy pomocy Mateuszowi. W ubiegłym roku sprzedaliśmy około 850 paczek z wypiekami paczek i uzbieraliśmy prawie 20 tysięcy złotych. Dlatego raz jeszcze proszę o włączenie się do tej fajnej (tak myślę) akcji:):) Kto lubi, umie, piecze co potrafi:ciasta, placki, babeczki, ciasteczka. Które następnie 3 marca będą sprzedawane po Mszach Świętych koło kościoła w Sułkowicach. Ci którzy wolą pomagać kupując te wypieki są również bardzo ważni:)! Jedni upieką, drudzy kupią i zjedzą, idealny układ:):) Każdy robi co umie najlepiej, Ja chyba wole kupić i zjeść:):)żeby nikomu nie zaszkodzić:)Pieczemy i kupujemy z sercem- dla serca:)

Bardzo, bardzo Was proszę o udostępnianie postu, o mówienie w swoim domach, w pracy o akcji. Akcja będzie 3 marca, więc wypieki trzeba dostarczyć do 2.03 na plebanie w Sułkowicach. Podaje swój nr do kontaktu, 667 691 202 Marta Zaręba. Jak ktoś jest chętny do pomocy proszę o info.

Pozdrawiam serdecznie:)

M. Zaręba