• Dzisiejsza "Majówka" będzie przy kapliczce na „Malikówce”.
  • Dziś także o 17:00 będzie miał miejsce program artystyczny poświęcony Maryi jako najlepszej z matek. Grupy działające przy naszej parafii odczytają wiersze i modlitwy oraz zaśpiewają pieśni ku czci Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian.
  • Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne „Majówka Konfederacka” zostaje przełożona na 9 czerwca.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (tzw. „dni krzyżowe”). Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa, dlatego w ramach nabożeństw majowych będziemy modlić się w tych intencjach.
  • Do chorych ks. Wojciech uda się w piątek od godziny 14, natomiast pozostali kapłani w sobotę od 8:00.
  • Od soboty będziemy przeżywać miesiąc czerwiec – okres szczególnie poświęcony Sercu Jezusowemu. Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać 20 min. przed każdą Mszą wieczorną. Przez cały czerwiec Nowenna do MB w środy o godz. 17.20.
  • W sobotę na Mszy św. wieczornej chrzest. Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek na plebanii po wieczornej Mszy św.
  • Intencja dla Róż Różańcowych na czerwiec: Maryjo, prowadź nas do Serca Twojego Syna – Jezusa.
  • Dziś w „Gościu Niedzielnym tekst w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci oraz o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół. Z tyłu kościoła dostępny jest również bezpłatny numer gazety Chrystus i Ty.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę, bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty. Stan zebranych środków na budowę studni w Tanzanii wynosi 22 980 złotych oraz 5 euro.
  • Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu – zewnętrzny oddział nauczania w Sułkowicach zaprasza do kształcenia muzycznego dzieci od 7 do 16 lat. Składanie podań do szkoły do 7 czerwca. Formularz można pobrać przez internet ze strony szkoły w Czasławiu lub bezpośrednio w placówce. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły i na zajęcia przygotowujące do egzaminu wstępnego we wtorek 28 maja o 17:15. Badanie przydatności kandydatów do kształcenia muzycznego odbędzie się 10 i 13 czerwca.
  • Wdzięczni Bogu za wiernych przysiędze małżeńskiej małżonków, chcemy dziękować Panu za trud i miłość każdego z nich, zawierzając jednocześnie Panu Jezusowi i Królowej Rodzin wszystkie małżeństwa naszej parafii, szczególnie te, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze. Już teraz zapraszamy na parafialny jubileusz małżeństw sakramentalnych w niedzielę 23 czerwca, w ramach którego odprawiona zostanie Msza święta w ich intencji, a po niej będziemy wspólnie świętować w parafialnym ogrodzie. Zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu małżeństwa, które w tym roku obchodzą okrągłe jubileusze ślubu prosimy o zapisanie się w celach organizacyjnych do 9 czerwca w zakrystii.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Partyzantów od p. Kutyrba 44 do końca. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy od p. Ciężkowskich do p. Łojków z ul. Starowiejskiej, ul. Partyzantów oraz z ul. Na Węgry do p. Sierakowskich. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.