• Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  • W dniu dzisiejszym odbędzie się III Rodzinny Piknik Rowerowy przy zalewie w Sułkowicach. W programie gry, zabawy, malowanie twarzy dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji. Początek o godzinie 14:00. Organizatorzy proszą o zabranie rowerów, kasków oraz szerokiego uśmiechu.
  • W lipcu na Jasną Górę już po raz 10. wyrusza Pielgrzymka Rowerowa. W tym roku w terminie 11-15 lipca. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz.19.00 na plebanii. Z tyłu kościoła znajduje się skrzynka na intencje, które pielgrzymi zawiozą na Jasną Górę. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na organizację pielgrzymki.
  • Dziś przed kościołem zbiórka na wybudowanie studni w Kiabakari oraz dostępny nowy numer „Od Serca”. W czasopiśmie można przeczytać wywiad z Jaśkiem Melą oraz co warto przeczytać oraz oglądnąć przez wakacje. Cena wydruku jednego egzemplarza to 5 złotych 50 groszy.
  • Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty oraz dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o 16.30 przed kościołem. Zachęcamy również chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji.
  • W środę Msza św na zakończenie roku szkolnego o 8:00.
  • Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała w najbliższą środę od godz. 16.00. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna.
  • W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Po Mszy św. godz. 10:00 procesja Eucharystyczna do 4-ch ołtarzy przejdzie ulicami według zeszłorocznej trasy.
  • Prosimy o przygotowanie ołtarzy w następujących miejscach:* ul. Wąska (kaplica św. Zofii) – mieszkańcy pobliskich domów* skrzyżowanie ul. Wyzwolenia z ul. Sportową – rodziców dzieci komunijnych.
  • * ul. Wyzwolenia (Fizjomedicus) – Domowy Kościół (na ołtarzu zobaczymy hostię wykonaną z serc, które przygotowały dzieci z przedszkola nr 1 i 2 w Sułkowicach. Dzieci na sercach rysowały dobre uczynki i wypisały swoje imię.)
  • * ul. Tysiąclecia (przy starej plebanii) – Straż Honorowa i Róże Różańcowe
  • Prosimy o udekorowanie domów i ulic. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W ciągu ośmiu dni po Uroczystości odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej procesję eucharystyczną w czasie której będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa. Dzieci z klas trzecich zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach pierwszokomunijnych. Przypominamy, że jest to uroczystość zobowiązująca katolików do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. W piątek normalnie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  • W czwartek także organizujemy wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa. Koncert ma na celu promocję muzyki chrześcijańskiej, ma zachęcać ludzi do czynnego Wielbienia Boga poprzez śpiew, taniec, wspólną zabawę. Na koncert do Rzeszowa przyjeżdżają ludzie nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 40 złotych. Wyjazd w czwartek o 16:00 z parkingu przy kościele.
  • W piątek na wieczornej Mszy św. w naszym kościele gościć będzie ks. Michał Olszewski - sercanian, były egzorcysta, Misjonarz Miłosierdzia. Wygłosi konferencję o chrzcie w Duchu Św. , a w czasie adoracji poprowadzi modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie.
  • Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w sobotę po Mszy św. wieczornej. Z tyłu kościoła są wystawione kartki do napisania intencji. Młodzież z Grupy Apostolskiej będzie już od godz. 17.00 rozprowadzać róże w przedsionku kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji osób uzależnionych i ich rodzin w sobotę po nabożeństwie ku czci św. Rity.
  • W przyszłą niedziele będziemy dziękować Bogu za małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze. Z tej okazji zapraszamy jubilatów wraz z rodzinami na Mszę św. na 15:00, podczas której małżonkowie odnowią swoją przysięgę małżeńską. Po Mszy świętej zapraszamy do wspólnego świętowania w ogrodzie parafialnym. Osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie poczęstunku prosimy o dostarczenie na plebanię przed Eucharystią ciasta lub owoców.
  • Zeszłotygodniowa składka na fundusz remontowy wyniosła 11 975 złotych.
  • Piesza pielgrzymka z Kalwarii do Częstochowy odbędzie się w terminie 6 – 13 lipiec. Opiekunem duchowym z naszej parafii będzie ks. Wojciech.
  • Dziś w „Gościu Niedzielnym” tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. Dostępny jest także „Mały Gość” dla dzieci.
  • W środę 10 lipcu na parkingu przed kościołem odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w taki sposób będzie można wspomóc zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Na Węgry od p. Oliwów do p. Bochenków. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Na Węgry od p. Kania 31 do p. Rozum z ul. Kowalskiej 202. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.