• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiamy procesję Eucharystyczną wraz z nabożeństwem czerwcowym. W tym tygodniu Nowenna do MB w środę o godz. 17.40. Po zakończeniu oktawy Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać 20 min. przed każdą Mszą wieczorną.
 • W piątek w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.45, 8:30 i 18:00. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową o 18:00. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w strojach komunijnych. A dla dzieci sypiących kwiaty, po Mszy czekać będą drobne upominki. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Spowiedź przed odpustem odbędzie się w czwartek od godz. 17.00.
 • Ks. Józef z Peru zebrał 11 975 złotych. W przyszły tygodniu Słowo Boże będzie głosił ojciec Leon z Ameryki Południowej.
 • W piątek w Starej Szkole w Sułkowicach odbędą się bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania środków w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” na działanie proekologiczne związane z termomodernizacją oraz wymianą starych kotłów węglowych. Podczas konsultacji będzie można uzyskać pomoc w przygotowaniu wniosku aplikacyjnego. Pierwsze szkolenie o godzinie 11:00, drugie o godzinie 16:00, a pomiędzy szkoleniami konsultacje indywidualne.
 • Cel zrealizowany. Po czterech miesiącach jako wspólnota parafialna zebraliśmy 30 158,85 złotych oraz 10 euro, które zostaną przekazane ks. Wojciechowi Kościelniakowi z Tanzanii na budowę studni.
 • Piesza pielgrzymka z Kalwarii do Częstochowy odbędzie się w terminie 6 – 13 lipiec. Opiekunem duchowym z naszej parafii będzie ks. Wojciech. Msza św. na rozpoczęcie w Kalwarii o godzinie 6:00.
 • Dziś przed kościołem dostępny nowy numer „Od Serca”. W czasopiśmie można przeczytać wywiad z Jaśkiem Melą oraz co warto przeczytać oraz oglądnąć przez wakacje. Cena wydruku jednego egzemplarza to 5 złotych 50 groszy.
 • Redakcja „Od Serca” ogłasza wakacyjny konkurs plastyczny. Narysuj na kartce formatu A4 jak przeżyłeś wakacje. Zwycięska praca zostanie umieszczona na okładce w powakacyjnym numerze „Od Serca”. Pracę podpisaną na odwrocie prosimy składać do 31 sierpnia 2019 w zakrystii.
 • W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana; o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”.
 • Ksiądz Arcybiskup dokonał zmian wikariuszy w naszej Archidiecezji. Ks. Michał Nędza został mianowany wikariuszem naszej parafii. Ks. Patryk Jagos od września podejmie posługę w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Wzgórza Krzesławickie.
 • W specjalnym oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce, przewodniczący Episkopatu Polski napisał:

Prosimy, aby po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”

 • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Na Węgry od p. Kania 31 do p. Rozum z ul. Kowalskiej 202. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Kowalskiej od p. Garbień 79 do p. Jamróz 140. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.