• 22-go dnia każdego miesiąca modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo św. Rity. Dlatego zapraszamy w czwartek na Mszę wieczorną i nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Z tyłu kościoła są wystawione kartki do napisania intencji. Młodzież z Grupy Apostolskiej będzie już od godz. 17.00 rozprowadzać róże w przedsionku kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii.
  • W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, uroczystość 50-lecia Koronacji Matki Bożej Myślenickiej. Msza Święta Jubileuszowa, w sobotę, o godz. 11.00, na Rynku w Myślenicach. Przewodniczyć będzie ks. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje rodziców uczniów klas pierwszych, że spotkanie organizacyjne z dyrekcją i wychowawcami odbędzie się w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 16:00 w głównym budynku szkoły.
  • W sobotę 31 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się pielgrzymka modlitewno-formacyjne dla grup parafialnych. Zapraszamy na wspólny wyjazd Boże Nutki, Grupę Apostolską i Służbę Liturgiczną. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę i ofiary wspierają naszą wspólnotę. Składka na fundusz remontowy wyniosła 6 113 zł.
  • Dziś w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu, a także wspomnienia o niedawno zmarłym księdzu aktorze Kazimierzu Orzechowskim.
  • Redakcja „Od Serca” przypomina o wakacyjnym konkursie plastycznym. Narysuj na kartce formatu A4 jak przeżyłeś wakacje. Zwycięska praca zostanie umieszczona na okładce w powakacyjnym numerze „Od Serca”. Pracę podpisaną na odwrocie prosimy składać do 31 sierpnia 2019 w zakrystii.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Wąskiej. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Zagroda oraz 24 Lipca. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.