• Od środy posługę w parafii rozpoczął ks. Michał Nędza pochodzący rodem z Wieliczki, a dotychczas pracujący w parafii św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach.
  • Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny - Msza św. dla uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich szkół i przedszkoli o godz. 8:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Z tej racji spowiedź od 16:00. Wieczorna Msza w intencji powołań, a po niej Godzina Święta.
  • W piątek spowiedź od 16.00. Po Mszy porannej Adoracja w ciszy. Po Mszy wieczornej Adoracja wspólnoty Effatha w kaplicy św. Zofii.
  • Do chorych księża udadzą się w sobotę:
  • * rejon ks. Wojciech i ks. Michała od 8:00,
  • * rejon ks. Proboszcza od 10:15.
  • Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznawiają Boże Nutki, próba w sobotę o 10.00 na plebanii. Zapraszamy dzieci dotychczas śpiewające, ale również dziewczęta i chłopców chcących dołączyć do naszej scholki.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11:30 poświęcenie plecaków oraz przyborów szkolnych.
  • W następną niedziele spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 15:00 na plebanii.
  • Ks. abp. Marek Jędraszewski zaprasza w niedzielę 8 września rodziny naszej diecezji na XXVII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W planie: o 9.00 – Droga Krzyżowa, o 11.00 – Msza św., na której małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
  • OSP w Izdebniku serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do kolejnej akcji krwiodawstw, która odbędzie się w przyszłą niedziele od 9 do 13 w Domu Strażaka w Izdebniku. Organizatorzy proszą o zabranie dowodu tożsamości.
  • Intencja różańcowa na miesiąc wrzesień: Dziękczynna za wolność Ojczyzny i wierność Maryji.
  • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych do zapisu na zajęcia organizowane w roku szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze SOK od poniedziałku do piątku lub na stronie internetowej SOK-u.
  • W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 14 września o godzinie 11:00 w naszym kościele od wspólnej modlitwy różańcowej podczas, której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednanie. Następnie będzie Msza św i przemarsz z krzyżem do kaplicy Na Oblasek, gdzie odbędzie adoracja krzyża oraz uroczyste błogosławieństwo.
  • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy na Pierwszy Bieg Sułkowicki, który odbędzie się 21 września tj sobota o godz. 11.00. Trasa będzie przebiegać ulicami Sułkowic. Zachęcamy do tej wspólnej aktywności wszystkich niezależnie od wieku. Zapisy na bieg do 16 września na stronie internetowej www.biegsulkowicki.pl. Po biegu głównym odbędą się zawody biegowe dla dzieci we wszystkich kategoriach wiekowych i piknik z atrakcjami dla dzieci. Zapisy dzieci w szkołach podstawowych i w dniu zawodów. Dla uczestników i zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.
  • W „Gościu Niedzielnym” tekst o 95 letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła przed uroczystością MB Częstochowskiej oraz o Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dostępny jest również „Mały Gość” dla dzieci z dodatkiem z plastikową linijką.
  • Pielgrzymi w czasie dróżek Kalwaryjskich złożyli ofiarę na rzecz kościoła w wysokości 4 413 złotych. W przyszłą niedziele składka będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. 1000-lecia, Granica oraz Dom Nauczyciela. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Sportowej od Cepelii do P. Stokłosów 39. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.