• Dziś spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 15:00 na plebanii.
  • OSP w Izdebniku serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do akcji krwiodawstw, która odbędzie się dzisiaj od 9 do 13 w Domu Strażaka w Izdebniku. Organizatorzy proszą o zabranie dowodu tożsamości.
  • Dziś także przed kościołem zbiórka podpisów pod wnioskiem o utworzenie skate parku na terenie gminy Sułkowice.
  • Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na fundusz remontowy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  • Chór Appasionata ogłasza nabór do chór na nowy rok formacyjny. Spotkanie w czwartek o 19:00 na plebanii.
  • W sobotę w całej Polsce będzie miała miejsce akcja Polska pod krzyżem. Podczas wielogodzinnej modlitwy wierni będą prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. W łączności z innymi pragniemy dołączyć do wspólnej modlitwy. Wydarzenie w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 11:00 od nabożeństwa różańcowego podczas, którego będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednanie. Następnie będzie Msza św i przemarsz z krzyżem do kaplicy Na Oblasek, gdzie odbędzie adoracja krzyża oraz uroczyste błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  • Pragniemy poinformować, że w środę 4 września została otwarta i uroczyście poświęcona studnia w Tanzanii, na którą wspólnie zbieraliśmy pieniądze od marca tego roku. Ksiądz Wojciech Kościelniak składa serdeczne podziękowania całej wspólnocie parafialnej. Szeroka relacja fotograficzna znajduje się na stronie parafii.
  • Opactwo Cystersów w Mogile zaprasza na uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego, w dniach od 14 do 21 września. Szczegóły na afiszu.
  • W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. w kaplicy Na Oblasku o godz. 15:00.
  • Za tydzień ukaże się nowy numer gazety „Od Serca”. W czasopiśmie będzie można przeczytać wywiad z siostrą Kingą, która pochodzi z naszej parafii, szeroką relacja z pieszej i rowerowej pielgrzymki do Częstochowy oraz z przebiegu budowy studni w Tanzanii. Koszt wydruku jednego numer to 5 złoty i 50 groszy.
  • Rozdanie nagród dla osób, które wzięły udział w konkursie na okładkę „Od Serca” odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11:30 na plebanii
  • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy na Pierwszy Bieg Sułkowicki, który odbędzie się 21 września tj sobota o godz. 11.00. Trasa będzie przebiegać ulicami Sułkowic. Zachęcamy do tej wspólnej aktywności wszystkich niezależnie od wieku. Zapisy na bieg do 16 września na stronie internetowej www.biegsulkowicki.pl. Po biegu głównym odbędą się zawody biegowe dla dzieci we wszystkich kategoriach wiekowych i piknik z atrakcjami dla dzieci. Zapisy dzieci w szkołach podstawowych i w dniu zawodów. Dla uczestników i zwycięzców organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.
  • W „Gościu Niedzielnym” tekst o tym czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu oraz artykuł jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Sportowej od Cepelii do P. Stokłosów 39. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Sportowej do końca. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.
  • Ogłoszenia oraz intencje mszalne dostępne są w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.