• Witamy w naszej parafii ojca Józefa Mizerę. Dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło budowy klasztoru kapucynów w Kielcach.
• Od dzisiaj nasza parafia odpowiada na prośbę ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i włącza się w diecezjalny maraton modlitewny z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, który potrwa do końca 2020 roku. Będziemy się modlić za Kościół i naszą Ojczyznę. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę w ciszy, na zakończenie której odmówimy dziesiątek Różańca i litanię do św. Jana Pawła II.
• Rozpoczęliśmy Adwent. Zachęcamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, do udziału w Roratach. Od poniedziałku do piątku odprawiamy je o godz. 18.00, a w soboty o godz. 6.45.
• W okresie Adwentu nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.30, wraz z modlitwą za Kościół i Ojczyznę.

• Intencja dla Róż Żywego Różańca na grudzień: o powszechny szacunek dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
• W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.
- Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16.00.
- Po Mszach św. wieczornych odbędą się: w czwartek – Godzina Święta, w piątek – adoracja w kaplicy św. Zofii, w sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
- Księża udadzą się do chorych w sobotę od godz. 8.00.
• W sobotę na Mszy św. wieczornej udzielimy sakramentu Chrztu świętego. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
• W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 11.30 będzie sprawowana w intencji przedszkolaków, rodziców i pracowników Przedszkola nr 2 im. św. w Mikołaja. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy natomiast na Akatyst – modlitwę ku czci Matki Bożej, prowadzoną nasz chór.

• Nasza parafia organizuje dekanalny konkurs adwentowy dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Lampion, który zaprowadzi mnie do Jezusa”. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej parafii. Prace będzie można składać w zakrystii od 4 do 11 grudnia, tj. od najbliższej do przyszłej środy.
• Pan organista rozprowadza opłatki po całej parafii i dziękuje za życzliwe przyjęcie. Gdyby ktoś był nieobecny w domu, opłatki można nabyć także w zakrystii. Tam również są dostępne świece Caritasu w ramach akcji świątecznego dzieła pomocy dzieciom.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”. Przy gazetach są wyłożone kalendarze parafialne na kolejny rok, do zabrania za darmo.
• We wtorek (3 grudnia) w godz. 8.30-12.00 ZSZiO w Sułkowicach organizuje akcję krwiodawstwa w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 34.
• W czwartek (5 grudnia) o godz. 18.00 burmistrz Sułkowic i przewodniczący Rady Osiedla zapraszają mieszkańców Sułkowic na zebranie w Starej Szkole w Rynku.
• W sobotę (7 grudnia) w godz. 10.00-14.00 dyrekcja Sułkowickiego Ośrodka Kultury zaprasza na spotkanie mikołajkowe. Więcej informacji na stronie internetowej SOKu.
• W przyszłą niedzielę przed kościołem społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 organizuje kiermasz ciast i ciasteczek.
• Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Rodzice chorego Kacpra dziękują za udzieloną pomoc w wysokości 9048 złotych i 20 euro. W przyszłą niedzielę składka na fundusz remontowy.
• Kościół sprzątali mieszkańcy bloku nr 1. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom bloku nr 2. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.