• Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

  • Zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą za Kościół i Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.

  • W tym tygodniu przypada I czwartek oraz I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00. W czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, a w piątek – po Mszy św. porannej: adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w kościele, po Mszy św. wieczornej: uwielbienie w kaplicy św. Zofii.

  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca w kościele. Intencja dla Róż na miesiąc luty: o gorliwość w wypełnianiu powołania dla kapłanów.

  • Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy tzw. nabożeństwo 40-godzinne, poprzedzające Wielki Post. Przez 3 kolejne niedziele zapraszamy do nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 11.30, zakończenie modlitwą za Kościół i Ojczyznę przed Mszą św. o godz. 18.00.

  • W imieniu redakcji gazety parafialnej „Od Serca” przypominamy o konkursie rysunkowym dla dzieci i rodziców pod hasłem „Dzieciństwo św. Jana Pawła II”. Prace konkursowe należy przygotować w formie mini-komiksu. Cztery obrazki na jednej karcie A4 powinny opowiadać o jednej ważnej historii z życia małego Karola Wojtyły. Prace można składać w zakrystii do 9 lutego (czyli jeszcze przez tydzień) i należy je podpisać na odwrocie. Zadaniem dla rodziców jest pomoc w wyborze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, a następnie pomoc w wypełnianiu "dymków" na rysunku wykonanym przez dziecko. Wyniki zostaną ogłoszone w najbliższym numerze "Od Serca". Przewidziana jest nagroda-niespodzianka dla uczestników i publikacja najlepszych prac w gazecie.

  • Od jutra do piątku Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w ramach „Ferii z SOKiem”. Obowiązują zapisy – więcej informacji w siedzibie SOKu i na stronie internetowej ośrodka.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”.

  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę na leczenie Mateusza z Raby Wyżnej zebraliśmy 5250 złotych. Za tydzień składka będzie przeznaczona na fundusz remontowy.

  • Kościół sprzątali mieszkańcy Osiedla Zielona z domów od nr 1 do nr 25. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Osiedla Zielona    z domów od nr 26 do końca. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.