• Dzisiaj za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: wykluczenie przywiązania do grzechu, odbycie spowiedzi lub trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie wyznania wiary i modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Jest to tzw. odpust Porcjunkuli – więcej informacji znajduje się tutaj (kliknij).
  • Również dzisiaj przypada 4. rocznica śmierci kard. Franciszka Macharskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  • W czwartek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
    • Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
    • W czwartek po Mszy Św. wieczornej Godzina Święta. W piątek po Mszy Św. porannej adoracja w ciszy do godz. 8.00, a po Mszy Św. wieczornej adoracja w kaplicy św. Zofii.
    • Odwiedziny chorych z rejonu ks. Michała w piątek od godz. 8.00.
  • Zapraszamy do udziału w parafialnych Dróżkach Kalwaryjskich. Dróżki Pana Jezusa odbędą się 9 sierpnia (czyli w przyszłą niedzielę) – początek o godz. 6.45 na Placu Rajskim, zaś Dróżki Matki Bożej – 15 sierpnia (sobota), początek o godz. 6.45. Uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych w związku z pandemią.
  • Informujemy, że w niedzielę 16 sierpnia Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane w następującym porządku: o godz. 7.00, 8.00, 9.00, następnie z I Komunią Św. o 10.30 i 12.30 oraz wieczorem o 18.00.
  • Jest dostępny nowy numer „Gościa Niedzielnego” – zachęcamy do lektury.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przez pracę bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty. Na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy zebraliśmy tydzień temu 4500 złotych. Za tydzień comiesięczna składka na fundusz inwestycyjny.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Kowalskiej od pp. Bochenków (nr 138) do pp. Jędrzejowskich (nr 56). Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Kowalskiej od pp. Łężniaków (nr 52) do końca. Sprzątanie w sobotę po Mszy Św. porannej.