• W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W piątek wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ na plebanii.
  • Trwa październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej, którą w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii znajduje się lista odpowiedzialnych za prowadzenie różańca w poszczególne dni.
  • W środę o godz. 16.00 oraz w sobotę o godz. 9.00 spotkanie klas VII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania - obecność obowiązkowa.
  • W środę zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych na wspólną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem na godz. 20.00. Intencją obejmiemy parafian, prosząc o ustanie epidemii.
  • Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominków jednorazowych i rocznych. Ze stolików za ławkami można zabrać kartki na wypominki jednorazowe, które wyraźnie wypisane składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne zapisywane są do zeszytów po każdej Mszy św. w zakrystii. Za każdą zapisaną osobę na wypominki roczne składamy ofiarę jak w poprzednich latach.
  • Przy porządkowaniu grobów na cmentarzu bardzo prosimy o dokładne oddzielanie odpadów. Nie mieszajmy trawy, plastiku i szkła. Ma to wpływ na wysokość kosztów wywozu śmieci, co stanowi duże obciążenie dla budżetu parafii. Koszty wywozu śmieci za ubiegły rok wyniósł 27000 złotych, gdzie opłaty były niższe. Do połowy września koszt wynosi 24822 zł, przy czym październik i listopad to ponad 1/3 kosztów całego roku. Z tego powodu przy wypominkach proszę każdą rodzinę o ofiarę 30 zł na wywóz śmieci, aby była załączona w kopercie i podpisana nazwiskiem.
  • Dziś po każdej Mszy Św. przed Kościołem zbiórka dla Hani, mieszkanki Myślenic, na pomoc w leczeniu.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przez pracę bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Zagroda oraz ul. 24 Lipca. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Tysiąclecia z Domem Nauczyciela oraz ul. Na Granicy.
  • Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.