• Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Roraty – Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o 18.00 a w soboty o 6.45. Dzieci zachęcamy do przynoszenia na Roraty lampionów, które są znakiem adwentowego czuwania.
 • Dziś na Mszy świętej o g. 10.00 uroczyście do Liturgicznej Służby Ołtarza zostało przyjętych czterech Ministrantów. Życząc im wiele radości z pełnienia tej zaszczytnej służby, zachęcamy chłopców z klasy drugiej i trzeciej ( oraz starszych ) do zgłaszania się do grona kandydatów na ministrantów.
 • Kalendarz Liturgiczny na nowy tydzień:
 • w środę – święto św. Andrzeja Apostoła; Ze względu na Roraty środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać  w Adwencie – pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30
 • w I czwartek i piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30.  W czwartek po Mszy świętej wieczornej Godzina Święta.
 • w piątek po rannej i wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Także po wieczornej Mszy świętej przygotowanie dla rodziców        i chrzestnych.
 • w sobotę – wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z Komunią świętą. Po Mszy świętej o g. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W drugą niedzielę Adwentu będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swoimi ofiarami będzie można wesprzeć wspólnoty katolickie w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
 • Intencja dla Róż Żywego Różańca na grudzień: o poszanowanie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
 • W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy odnowieniu i konserwacji ogrodzenia wokół naszego kościoła.
 • Bóg zapłać mieszkańcom z Osiedla Zielona – domy od nr 1 do 25 za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z Osiedle Zielona – Osiedle Zielona – domy od nr 26 do końca. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.
 • Rodzina chorej Zosi ze Skawinek dziękuje wszystkim, którzy w minioną niedzielę swoimi ofiarami wsparli leczenie dziecka. Zebrano kwotę 9081 zł.
 • Dzisiaj błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je rozprowadzał w domach i mieszkaniach naszej parafii p. Organista. Składane przy tej okazji ofiary stanowią częściowe wynagrodzenie za jego posługę.