• Zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego informujemy, że alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej - Michał Grzesiak dnia 8 maja br. ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu.
  • Dziś w naszej parafii zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.
  • Także dzisiaj trzecia niedziela z nabożeństwem czterdziestogodzinnym. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do włączenia się w dowolnym czasie w modlitewne czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie adoracji po Mszy Św. o 11.30 a zakończenie przed Mszą Św. o 18.00.
  • We wtorek na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele o g. 18.30 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • W środę – Popielec. W tym dniu rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszym kościele o 6.45, 8.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Ofiary złożone na tacę w tym jako jałmużna postna zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona o g. 17.30 a nabożeństwo ku czci św. Rity po mszy św. o 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa niepełne, obowiązuje wszystkich katolików od ukończenia 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, natomiast powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych - od ukończenia 14 lat aż do końca życia w Środę Popielcową i wszystkie piątki roku.
  • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek: dla dzieci o 16.30, dla starszych o 17.30 oraz dodatkowo w najbliższy piątek o 18.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz starszej.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę o 15.00
  • Przez okres Wielkiego Postu niedzielna Msza święta z godziny 18.00 będzie odprawiana bezpośrednio po Gorzkich Żalach.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z Partyzantów – od pp. Malina (nr 152) do pp. Kania (nr 96) za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Partyzantów – od pp. Moskal (nr 190) do pp. Bochenek (nr 48). Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.