• Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00; dzisiaj – przy ul. Partyzantów;
 • 14 maja – przy ul. Na Oblasek
 • 21 maja – przy ul. Na Węgry
 • 28 maja – przy ul. Ptasznica
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w poniedziałek /08.05/ - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; w tym dniu w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu przyjmie pochodzący z naszej parafii kleryk Michał.
 • W sobotę o g. 9.00 spowiedź dla dzieci z klas czwartych przed Uroczystością Rocznicy I Komunii świętej, którą będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o g. 11.30. Po Mszy świętej wieczornej adoracja w intencji osób uzależnionych i ich rodzin, a na plebanii pouczenie przed-chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
 • W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remonty i inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym miesiącu na prace przy odnowieniu ogrodzenia kościoła – zebrano kwotę 14300 zł.
 • W przyszły poniedziałek 15 maja będziemy obchodzić wspomnienie św. Zofii – W tym dniu o g. 18.00 w Kościele pw. św.. Zofii przy ul. Wąskiej zostanie odprawiona Msza święta odpustowa.
 • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Kowalskiej – od pp. Tyrawa (nr 52) do końca ulicy za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy rodzicom dzieci obchodzącym Rocznicę I Komunii świętej. Sprzątanie w sobotę o g. 10.00.
 • Zaproszenie Metropolity Krakowskiego na procesję św. Stanisława:

Ukochani Archidiecezjanie!

Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci świętego Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzają one okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwy zanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00,
a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej, wierny czciciel świętego Stanisława i profesor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła.

Proszę, aby w czasie procesji byli obecni przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Do udziału zachęcam Księży Dziekanów, którzy jako archiprezbiterzy są w sposób szczególny uprzywilejowani do reprezentowania duchowieństwa dekanatu. Zapraszam parafie i instytucje, którym patronuje święty Stanisław. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące. A jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach niech będzie naszym wspólnym świadectwem wiary w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.

Z pasterskim błogosławieństwem

Marek Jędraszewski

                                                                          Arcybiskup Metropolita Krakowski