• Mamy do przekazania Zaproszenie:

W dniu 24 maja 2023 roku minie 50 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, które przyjął    z rąk księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Poznaniu.

Wyrażając wdzięczność za dar życia i kapłaństwa Księdza Arcybiskupa Marka oraz za Jego posługę, wspólnota Archidiecezji Krakowskiej wraz ze spodziewanymi Gośćmi pragnie spotkać się na modlitwie i świętowaniu w sobotę 20 maja br. o godz. 12.00 w Katedrze Wawelskiej w Krakowie.

Zapraszamy wszystkich kapłanów i wiernych świeckich Archidiecezji Krakowskiej by w tym dniu podczas uroczystej Mszy świętej na Wawelskim Wzgórzu a także w czasie nabożeństw odprawianych w swoich parafiach wznieśli do Boga modlitwę w intencji Księdza Arcybiskupa.

Z pasterskim błogosławieństwem i pozdrowieniem - Biskupi Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej

  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00; dzisiaj – przy ul. Na Oblasek; 21 maja – przy ul. Na Węgry; 28 maja – przy ul. Ptasznica
  • Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Maciej, któremu składamy życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na dalsze lata kapłańskiej posługi.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • W poniedziałek /15.05/ - wspomnienie św. Zofii – w tym dniu wieczorna „Odpustowa” Msza święta o g. 18.00 zostanie odprawiona w Kościele przy ul. Wąskiej.
  • we wtorek /16.05/ - święto św. Andrzej Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski
  • w piątek /19.05/ - po nabożeństwie majowym adoracja prowadzona przez wspólnotę Effatha
  • w sobotę /20.05/ - spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych o g. 9.00.
  • w przyszłą niedzielę /21.05/ - w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. W czasie Mszy św. o 11.30 po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpią dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej. Ze względu na dużą liczbę dzieci pierwszokomunijnych - osoby nie związane z dziećmi przeżywającymi swoje święto prosimy o skorzystanie z innych terminów Mszy świętej.
  • Bóg zapłać rodzicom dzieci obchodzącym Rocznicę I Komunii świętej za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii świętej. Sprzątanie w sobotę o g. 10.00.