• Dziś – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii świętej. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziców prosząc, aby zawsze Chrystus był dla nich najlepszym Przyjacielem, który prowadzi przez życie drogą Ewangelii.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00; dzisiaj – przy ul. Na Węgry a 28 maja – przy ul. Ptasznica
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w poniedziałek (22.05) – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy; Nabożeństwo ku czci św. Rity o g. 17.30 w czasie którego będzie możliwość oddania czci relikwiom świętej. O g. 18,00 zostanie odprawiona Msza święta wotywna oraz nabożeństwo majowe. W przedsionku kościoła będą rozprowadzane róże.
  • w środę (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; W miesiącu maju Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy o g. 17.30.
  • w piątek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; w tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Otoczmy modlitwą nasze Mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy za ich dobroć i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
  • w sobotę (27.05) – święcenia prezbiteratu w katedrze na Wawelu. W tym roku na Mszy świętej o g. 10.00 z rąk Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego święcenia kapłańskie otrzyma siedmiu Diakonów. Odbywającego w naszej parafii praktykę duszpasterską Diakona Radosława, który dzisiaj wieczorem rozpoczyna rekolekcje przed święceniami otoczmy w tych dniach szczególną modlitwą. Także w sobotę wieczorem zapraszamy na wigilijne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Które poprowadzi Wspólnota Effatha. Modlitwa – Droga Światła rozpocznie się o godz. 20.00 a po niej o 21.00 zostanie odprawiona Msza Święta.
  • w przyszłą niedzielę (28.05) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.30 swoją Mszę świętą prymicyjną odprawi ksiądz Radosław Korkosz a następnie Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  • Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za ofiarowany dla parafii Dar ołtarza – jest nim potrójny gong używany w czasie sprawowania liturgii. Bóg zapłać za wykoszenie trawy wokół kościoła ofiarowane kwiaty i posprzątanie kościoła na tę uroczystość.
  • W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. Ślusarska oraz ul. Wyzwolenia. Sprzątanie w sobotę po porannej Mszy świętej.
  • Tradycyjnie po I Komunii świętej zapraszamy chłopców z 3 klasy Szkoły podstawowej i starszych do wstąpienia w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej parafii. Zapisy kandydatów na przyszłych ministrantów w zakrystii do końca miesiąca.