• Dziś w naszej parafii przeżywamy Prymicje ks. Radosława Korkosza, który wczoraj w Katedrze na Wawelu z rąk Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego otrzymał Święcenia Kapłańskie. O godz. 11.30 ks. Neoprezbiter odprawi w naszym kościele Mszę świętą a następnie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 • Niedzielne nabożeństwo majowe odprawimy dzisiaj o g. 16.00 przed kapliczką przy ulicy Ptasznica. Jeszcze do środy zapraszamy po wieczornej Mszy świętej do udziału w nabożeństwach majowych.
 • Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać przez cały miesiąc po Mszy świętej wieczornej.
 • Intencja dla Róż Różańcowych na czerwiec: „O święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i pracy na misjach.”
 • W Kalendarzu liturgicznym na nowy tydzień:
 • w poniedziałek (29.05)– święto NMP Matki Kościoła - drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.30 i 18.00;
 • w środę (31.05) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać we wszystkie środy czerwca o g. 17.30;
 • w czwartek (04.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; Z racji I czwartku miesiąca okazja do spowiedzi od g. 17.00. Po Mszy świętej wieczornej „Godzina święta” oraz spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na plebanii;
 • w piątek (02.05) – I piątek miesiąca; Spowiedź rano przed Mszą świętą i po południu od 16.30. Po rannej i wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o g. 18.00 – spotkanie dla rodziców i chrzestnych;
 • w sobotę /03.05/– wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; I sobota miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z Komunią świętą. Na Mszy świętej o godz. 18.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Po Mszy świętej będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Ślusarskiej oraz ul. Wyzwolenia za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Wolności, Gościbia oraz ul. Kapitana Stanaszka. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.
 • Zapraszamy chłopców z 3 klasy Szkoły Podstawowej i starszych do wstąpienia w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej parafii. Zapisy kandydatów na przyszłych ministrantów w zakrystii do końca tygodnia.
 • W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć datek na kosztowną operację kardiologiczną w Stanach Zjednoczonych naszego parafianina Mateusza.