VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (05.05.2024)

 • Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00; dzisiaj – przy ul. Na Oblasek;
 • 12 maja – przy ul. Na Węgry
 • 19 maja – przy ul. Ptasznica
 • 26 maja – przy ul. Partyzantów
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w poniedziałek /06.05/ - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
 • w środę /08.05/ - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej;
 • W sobotę o g. 10.30 spowiedź dla dzieci z klas czwartych przed Uroczystością Rocznicy I Komunii świętej, którą będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o g. 10.00. Po Mszy świętej wieczornej adoracja w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin.
 • Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski zaprasza w przyszłą niedzielę na procesję św. Stanisława. Tegoroczna uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika odbywa się w 770 rocznicę pierwszej procesji skałecznej i jako kolejny etap Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej przygotowuje do godnego przeżycia w dniu 15 czerwca beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.
 • Na cmentarzu zakończono pierwszy etap prac przy odwodnieniu dolnej jego części oraz remoncie kaplicy. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na dalsze remonty i inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym miesiącu – zebrano kwotę 13500 zł.
 • Także w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Biskupa Krzysztofa Białasika – ordynariusza Diecezji Oruro w Boliwii. Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na wsparcie Misji w tym kraju.
 • Bóg zapłać mieszkańcom ul. z ul. Sportowa – od Cepelii do pp. Stokłosów za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy rodzicom dzieci obchodzącym Rocznicę I Komunii świętej. Sprzątanie w sobotę po Mszy świętej porannej.