VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  • Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Biskupa Krzysztofa Białasika – ordynariusza Diecezji Oruro w Boliwii, któremu dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wygłoszoną homilię. Po mszach świętych przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na cele misyjne w tym kraju.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00; dzisiaj majówka – przy ul. Na Węgry.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • we wtorek /14.05/ - święto św. Macieja apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzą ks. Wikary oraz pan Organista, którym składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na dalsze lata posługi w naszej parafii wspartej wstawiennictwem św. patrona.
  • w środę /15.05/ - wspomnienie św. Zofii – w tym dniu wieczorna „Odpustowa” Msza święta o g. 18.00 oraz nabożeństwo majowe będą sprawowane w kaplicy przy ul. Wąskiej. Przed Mszą świętą zostanie odprawiona o g. 17.30 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie trwającego w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Zofii, która jest otwarta w dni powszednie od g. 7.00 do g.17.30.
  • w czwartek /16.05/ - święto św. Andrzej Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski
  • w piątek /17.05/ - po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez wspólnotę Effatha.
  • w sobotę /18.05/ - spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych o g. 9.00 ze SP nr 1 a o g. 10.00 ze SP nr 2. Wieczorem zapraszamy na wigilijne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, Modlitwa – Droga Światła rozpocznie się o godz. 20.00 a po niej o 21.00 zostanie odprawiona Msza Święta.
  • W przyszłą niedzielę /19.05/ - w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. W czasie Mszy św. o 11.30 po raz pierwszy przyjmie do swego serca Ciało Chrystusa 71 dzieci z klas trzecich. Ze względu na dużą liczbę dzieci pierwszokomunijnych - osoby nie związane z dziećmi przeżywającymi swoje święto prosimy o skorzystanie z innych terminów Mszy świętej.
  • Bóg zapłać rodzicom dzieci obchodzącym Rocznicę I Komunii świętej za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii świętej. Sprzątanie w sobotę o g. 11.00.