Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 • Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii świętej. Otoczmy modlitwą dzieci pierwszokomunijne prosząc, aby Chrystus był dla nich zawsze najlepszym Przyjacielem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za ofiarowany dla parafii Dar ołtarza – jest nim ozdobny ewangeliarz oraz dwie akolitki. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i posprzątanie świątyni a Druhom z OSP w Sułkowicach dziękujemy za umycie kostki wokół kościoła.
 • Tradycyjnie przy okazji I Komunii świętej zapraszamy chłopców z klas 3  i starszych do wstąpienia w szeregi ministrantów w naszej parafii. Chętnych kandydatów prosimy o zgłaszanie się do końca miesiąca.
 • Biskup Krzysztof Białasik, który gościł w naszej parafii w ubiegłą niedzielę dziękuje za ofiary jakie w kwocie 16250 zł zostały złożone na Misje w Boliwii.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00; dzisiaj – przy ul. Ptasznica.
 • W niedzielę 9 czerwca wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła zapraszamy na VII Parafialny Jubileusz Małżeństw Sakramentalnych obchodzących w tym roku: 1-szą, 5-tą, 10-tą, 15-tą i kolejne rocznice ślubu. Uroczysta Msza święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej zostanie odprawiona o g. 14.30 a następnie odbędzie się spotkanie przy wspólnym stole. Ze względów organizacyjnych małżeństwa obchodzące jubileusze prosimy o wpisanie się w zakrystii na listę.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w poniedziałek /20.05/ - święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o g. 6.45, 8.30 oraz 18.00.
 • w środę /22.05/ – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy; Nabożeństwo ku czci św. Rity odprawimy o g. 17.00 będzie możliwość oddania czci relikwiom świętej. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy o g. 17.30.
 • w czwartek (23.05) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek /24.05/ - wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych
 • w sobotę (25.05) – święcenia prezbiteratu w katedrze na Wawelu. W tym roku na Mszy świętej o g. 10.00 z rąk Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego święcenia kapłańskie otrzyma trzynastu Diakonów. Są wśród nich: nasz parafianin diakon Michał Grzesiak oraz odbywający w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Szymon Borowy. Przyszli kapłani dzisiaj wieczorem rozpoczynają rekolekcje przed święceniami otoczmy ich w tych dniach szczególną modlitwą. 
 • w przyszłą niedzielę (26.05) – uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.30 prymicyjną Mszę świętą odprawi ksiądz Michał Grzesiak a następnie Neoprezbiter udzieli błogosławieństwa.
 • W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom drugiej części ul. Sportowej. Sprzątanie w sobotę po Mszy świętej porannej.