Uroczystość Najświętszej Trójcy 

 • Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Prymicji ks. Michała Grzesiaka. Pochodzący z naszej parafii ks. Michał wczoraj w Katedrze na Wawelu z rąk Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego otrzymał Święcenia Kapłańskie. Jest to szczególne wydarzenie w historii naszej parafii która po 30 latach przerwy doczekała się kolejnego kapłana.  O godz. 11.30 ks. Neoprezbiter odprawi w Mszę świętą a następnie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 • Jeszcze do piątku po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj o g. 16.00 majówka przy kapliczce na    ul. Partyzantów.
 • Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać przez cały czerwiec po Mszy świętej wieczornej.
 • W środę o g. 17.00 możliwość spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała.
 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz 18.00. Uroczysta procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy przejdzie tradycyjną trasą po Mszy Św. o godz. 10.00. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, oraz asysty w strojach komunijnych. Przeżyjmy uroczystość Bożego Ciała i procesję jako publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udekorowania domów i ulic na trasie procesji. Tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy prosimy:

- OŁTARZ PIERWSZY: Honorową Straż N.S.P.J.

- OŁTARZ DRUGI: Wspólnotę "Effatha"

- OŁTARZ TRZECI: Domowy Kościół

- OŁTARZ CZWARTY: Rodziców dzieci pierwszokomunijnych 

 • W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej pójdziemy w procesji Eucharystycznej, w czasie której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Intencja dla Róż Żywego Różańca na czerwiec: o wytrwałość  w powołaniu dla kapłanów i osób życia konsekrowanego 
 • w sobotę - I sobota miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z Komunią świętą. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe oraz wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP
 • W przyszłą niedzielę ks. Szymon Borowy, który jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii odprawi o g. 11.30 Mszę świętą a następnie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 • W niedzielę 9 czerwca wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła zapraszamy na VII Parafialny Jubileusz Małżeństw Sakramentalnych obchodzących w tym roku: 1-szą, 5-tą, 10-tą, 15-tą i kolejne okrągłe rocznice ślubu. Uroczysta Msza święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej zostanie odprawiona o g. 14.30 a następnie odbędzie się spotkanie przy wspólnym stole. Ze względów organizacyjnych małżeństwa obchodzące jubileusze prosimy o wpisanie się na listę do przyszłej niedzieli.
 • Bóg zapłać mieszkańcom drugiej części ul. Sportowej za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.