IX NIEDZIELA ZWYKLA – (02.06.2024)

 • Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Szymon Borowy, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii dzisiaj o g. 11.30 będzie sprawował Mszę świętą a następnie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 • Neoprezbiterom: księdzu Michałowi i księdzu Szymonowi dziękujemy za dar dla parafii, którymi są trybularz oraz dwa obrusy ołtarzowe.
 • Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za tak liczny udział  w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i godnego przeżycia Procesji Eucharystycznej.
 • W Oktawie Bożego Ciała, po Mszy świętej wieczornej odprawiamy procesję eucharystyczną ze śpiewem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez cały czerwiec jest odprawiana w środy o g. 17.30.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w poniedziałek /03.06/- wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
 • w czwartek /06.06/ - I czwartek miesiąca; okazja do spowiedzi świętej przed Odpustem a zarazem I piątkiem od g. 16.30; Mszą świętą o g. 18.00 oraz Procesją Eucharystyczną zakończymy obchody Oktawy Bożego Ciała. Po procesji Godzina święta, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • w piątek /07.06/ - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Odpust Parafialny; Msze święte rano o g. 6.45 i 8.30. Wieczorem o g. 18.00 - Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła, której będzie przewodniczył ks. dr hab. Andrzej Kieljan pracownik Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Niech nasza wspólna modlitwa będzie dziękczynieniem ofiarowanym Bogu za wszelkie łaski płynące z Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
 • w sobotę /08.06/ – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odbędzie się parafialna Pielgrzymka dzieci I Komunijnych i ich najbliższych do Sanktuarium MB Ludźmierskiej. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.00;
 • Zapraszamy na VII Parafialny Jubileusz Małżeństw Sakramentalnych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 9 czerwca. Uroczysta Msza święta  z odnowieniem przysięgi małżeńskiej zostanie odprawiona o g. 14.30  a następnie odbędzie się spotkanie przy wspólnym stole. Ze względów organizacyjnych małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe jubileusze prosimy o wpisanie się do końca dnia na listę w zakrystii.
 • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Wąska za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Zagroda oraz ul. 24 Lipca. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.