1.    Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2.    Spotkanie Straży Honorowej NSPJ dziś na plebanii o 16.00.

3.    W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Po Mszy św. godz. 10:00 procesja Eucharystyczna.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy w następujących miejscach:
•    ul. Tysiąclecia (przy starej plebanii)
•    ul. Wąska (kaplica św. Zofii)
•    ul. Wyzwolenia (Fizjomedicus)
•    skrzyżowanie ul. Wyzwolenia z ul. Sportową

W ciągu ośmiu dni po Uroczystości odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej procesję eucharystyczną w czasie której będziemy śpiewać czerwcówkę. Dzieci z klas trzecich zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach pierwszokomunijnych. Przypominamy, że jest to uroczystość zobowiązująca katolików do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. W piątek normalnie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4.    Próba dla dzieci sypiących kwiaty na procesji w poniedziałek o 16.30.

5.    Próba przed Bożym Ciałem dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o 16.00.

6.    Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała w najbliższą środę od 19:00 do 21:00.

7.    Straż Honorowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 17 czerwca, koszt wyjazdu 50 zł,-, zapisy i bliższe informacje u p. Józefy Dzidek. Pozostało wolnych tylko ok. 20 miejsc.

8.    Cały czas trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą planujemy w terminie 9-16 lutego 2018 roku (w czasie ferii zimowych). Na wyjazd zdecydowało się już ok. 20 osób, więc miejsc jest coraz mniej. Zapisy w zakrystii, szczegóły wyjazdu w gablotce i na stronie internetowej. Przy zapisach należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200$.

9.    Zapraszamy na VIII Pielgrzymkę Rowerową z Sułkowic na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 20-24 lipca. Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się 20.06.2017r. po wieczornej Mszy świętej (ok. 19.00) na plebani.

10.    Kolejny raz serdecznie zapraszamy wszystkich w trzecią sobotę miesiąca tj. 17 czerwca na Mszę Św. i Adorację w intencji uzależnionych i ich rodzin o godz. 18.00. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie ze wspólnotą krewnych i przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu  działającą w Skawinie – jest to Grupa Rodzinna Al – Anon.

11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

12.    Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Partyzantów PP Moskal 190 do PP Bochenek 48. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Partyzantów od PP Moskal 44 do końca, a właściwie początku ulicy. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.

O dobrych rzeczach warto mówić, więc pragniemy Wam przekazać kolejną radosną nowinę. Otóż rozstrzygnięty został etap diecezjalny Konkursu Plastycznego "Mówię swoim rówieśnikom o Jezusie przez dobry przykład, słowo i uśmiech". Po walce w trzech etapach konkursu jednym z 10 laureatów jest nasz parafianin Igor Sroka.

Ostatnio w galerii zdjęć:

• Bierzmowanie
• Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych