1.    Dziś przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego. Z Wawelu wyruszyła Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Wspierajmy pielgrzymów naszymi modlitwami.

2.    Zachęcamy w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji jako doskonałego narzędzia do walki z nałogami i uzależnieniami zniewalającymi człowieka.

3.    Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. W roku 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

4.    Przy bramie do kościoła pojawiła się tablica na której można wieszać klepsydry (nekrologi).5.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

6.    Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę i ofiary wspierają naszą wspólnotę. Szczególnie za ofiary składane przez ostatnie miesiące na remont kościółka św. Zofii. Zachęcamy do odwiedzenia i ocenienia jak zmieniła się sama kapliczka i jej otoczenie. Pozostało do wykonania jeszcze kilka niewielkich prac. W przyszłym tygodniu składka będzie przeznaczona na fundusz remontowy.

7.    Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Kowalskiej od od PP Bochenek 138 do PP Jędrzejowskich 56. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Kowalskiej od PP Łężniak 52 do końca. Sprzątanie w sobotę po porannej Mszy św.