1. Dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się kurs dla narzeczonych. Spotkania potrwają przez cztery kolejne tygodnie.
 1. Spotkanie SH NSPJ, dzisiaj, o 15.00 na plebanii.
 1. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec będziemy odmawiali codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17:30. Dzisiaj rozpoczniemy uroczystą procesją dookoła kościoła. Szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywać codziennie obrazki, oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 1. Od jutra, rozpoczynają się cotygodniowe spotkania tworzącej się Grupy Wsparcia Al-Anon, czyli grupy samopomocowej skupiającej rodziny i przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu. Spotkania będą się odbywały w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w salce parafialnej przy naszym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i pomocy w tym temacie.
 1. Intencja dla Róż Różańcowych na październik: O głębsze zrozumienie modlitwy różańcowej.
 1. Wciąż można się jeszcze zapisać na wyjazd na wydarzenie "Różaniec do granic", czyli modlitwę obejmująca całą granicą naszego kraju. Wyjeżdżamy z naszego parkingu, w sobotę (7 X), o godz. 9.00 i udamy się do kościoła w Zawoi. Program Wydarzenia:
 • 10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
 • 11.00 Eucharystia i Adoracja.
 • Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek (we własnym zakresie)  i przejście na miejsce modlitwy różańcowej, która odbędzie się w terenie.
 • 15.30 Modlitwa na zakończenie.
 • Koszt wyjazdu 10zł. Zapisy możliwe jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii.
 1. Również w naszej parafii, łącząc się z akcją „Różaniec bez granic”, odprawimy Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny o godz. 12.00, a po niej odmówimy Różaniec. Zachęcamy gorąco do włączenia się w tę piękną inicjatywę.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji spowiedź w czwartek i piątek od 16:00. W czwartek po Mszy wieczornej Godzina Święta.
 1. W sobotę, 7 X odwiedzimy chorych z Komunią św. w następującym porządku: rejony ks. proboszcza i ks. Macieja od godz. 8:00., rejon ks. Wojciecha od godz. 11.15.
 1. W sobotę na Mszy św. o 18:00 udzielimy sakramenty chrztu świętego - przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. Po wieczornej Mszy w sobotę zapraszamy na Adorację fatimską.
 1. Grupa Środowiskowa Stowarzyszenia Kolonia zaprasza podopiecznych z rodzinami, wolontariuszy oraz osoby zainteresowane pomocą osobom niepełnosprawnym i potrzebującym na spotkanie integracyjne, które odbędzie się w sobotę - 7 X, o godz. 15.00. na terenie DPS w Harbutowicach. Zapewniony będzie dowóz z rynku o godz. 14.45.
 1. W czasach kiedy rodziny stawiają czoła licznym atakom i problemom pragniemy objąć je modlitwą. Począwszy od przyszłej niedzieli, co 2 miesiące na Mszy Św. o godz. 11.30 będziemy modlić się  w intencji rodzin. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo małżeństw  z dziećmi.
 1. Uczniowie Gimnazjum rozpoczęli kolejny rok przygotowujący ich do sakramentu bierzmowania. Każdy kandydat zobowiązany jest do comiesięcznej spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej w I piątek miesiąca. Dlatego apelujemy do rodziców o solidarność i wzięcie odpowiedzialności za udział dziecka w comiesięcznych spotkaniach. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy to młodzież nie liczy się w żaden sposób z jasnymi zasadami. Skoro swoją postawą młody człowiek pokazuje, że mu nie zależy na bierzmowaniu, nie musi on przystępować do niego w trzeciej klasie Gimnazjum. Warunkiem przyjęcia bierzmowania jest szczera chęć i dobre przygotowanie. Ponadto młodzież będzie uczestniczyła w najważniejszych wydarzeniach roku liturgicznego, Różańce, Adwent, Wielki Post. Uczniowie klas III będą mieli dodatkowe spotkanie w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8,9 lub 10.
 1. Wysłuchajmy teraz fragmentu listu, jaki kierują do nas pasterze Kościoła w Polsce: „(…) Za tydzień, dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Odbędzie się wtedy zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Od siedemnastu lat jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Wsparcie dla Fundacji, o które z ufnością prosimy, umożliwia realizowanie nadziei uzdolnionej młodzieży. (…) Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei. Za zrozumienie i wsparcie tego dzieła - tak bliskiego sercu św. Jana Pawła II - serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 1. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Dostępny jest nowy, „Mały Gość dla dzieci”.
 1. Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy ul. Zagroda i 24 Lipca. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. 1000-lecia, Granica oraz Domu Nauczyciela. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.