1. Dziś o godz. 14.00 dokonamy poświecenia nagrobków na cmentarzu.
 2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14:00 w kościele odprawimy nieszpory, a po nich procesję na cmentarz z modlitwami i wypominkami za zmarłych. O godz. 15:00 przed kaplicą na cmentarzu odprawimy wieczorną Mszę św. O godz. 20:00 młodzież poprowadzi różaniec z procesją za zmarłych na cmentarzu.. Nie ma Mszy św. o 18:00.
 3. Na naszym cmentarzu, w środę, prowadzona będzie kwesta na odnowienie starych i zabytkowych pomników. W tym roku został odnowiony,z nową płytą pomnik ks. Branika.
 4. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki jednorazowe składamy do puszki w zakrystii. Wypominki roczne zapisywane są do zeszytów po każdej Mszy św. w salce na plebanii.
 5. Młodzież z Grupy Apostolskiej prowadzi sprzedaż zniczy na cmentarzu. Zebrane fundusze pomogą im w wyjazdach na rekolekcje.
 6. W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty za zmarłych:
  • Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest zupełny.
  Przypomnijmy czym są odpusty: Przez odpust zupełny rozumiemy odpuszczenie wszystkich kar doczesnych na jakie zasłużył grzesznik za swoje grzechy odpuszczone już co do winy. Osobę, która uzyskała odpust zupełny można porównać z dorosłym, który dopiero co otrzymał sakrament chrztu świętego. Dlatego gdyby ktoś bezpośrednio po uzyskaniu odpustu zupełnego zmarł, wierzymy iż bez czyśćca dostałby się do nieba. Zyskując odpust cząstkowy można otrzymać odpuszczenie tylko pewnej części kary za popełnione grzechy.
 7. W czwartek przypada wspomnienie Wiernych Zmarłych; Msze św. w naszym kościele o 6:45, 8:30 i 18:00.
 8. Spotkanie SHNSPJ w kolejną niedzielę (tj. 5 listopada) o godz. 15.00 na plebanii.
 9. W listopadzie będziemy codziennie odmawiać różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi o 17:30, czyli przed Mszą św. wieczorną.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od 16:00. W czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Św.
 11. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z wszystkich klas przypominamy o obowiązkowym uczestnictwie we Mszy św. pierwszopiątkowej, a uczniów III klas Gimnazjum ks. Wojciech zaprasza na spotkanie w sobotę w godz. 8 lub 9.
 12. Do chorych udamy się z Komunią św. w następującym porządku. Rejon księdza proboszcza i ks. Macieja w sobotę od godz. 8:00. Rejon ks. Wojciecha w sobotę od godziny 10.15.
 13. W sobotę na Mszy św. wieczornej udzielimy sakramentu chrztu św. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
 14. W sobotę 4 listopada na Jasnej Górze odbędzie się zjazd mężczyzn pod nazwą "Oblężenie Jasnej Góry”.Organizatorem spotkania są środowiska męskie tj. Mężczyźni Św Józefa, Przymierze Wojowników, Bractwo Św Pawła i wiele innych.Spotkanie będzie przeplatane licznymi ciekawymi konferencjami Znanych mówców jak : abp Stanisław Gądecki, abp Grzegorz Ryś, Jacek Pulikowski, Mieczysław Guzewicz.Organizujemy wyjazd na to spotkanie!!!Zachęcamy mężczyzn którzy żyją według wartości, którzy nie boją się przyznać do Jezusa w miejscu pracy, czy w towarzystwie kolegów.Chcemy zdać raport przed obliczem naszej Pani i Królowej.Chcemy prosić o siły do bycia dobrymi i odpowiedzialnymi mężami i ojcami.Chcemy zawierzyć nasze rodziny, nasze miejsca pracy naszej królowej!Wyjazd w sobotę 4 listopada o 7:30 z parkingu przy kościele, powrót około 20.Więcej informacji przy zapisach w zakrystii, na ulotkach z tyłu kościoła i na stronie internetowej oblezenie.mezczyzni.net. Serdecznie zachęcamy!!!
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, a przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer "Od Serca".
 16. Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy ul.Krzywej. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul.21 Stycznia. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.