• Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w sobotę 23 XII w następującym porządku: 8:00 - 11:00 oraz 14:00 – 18.00, a także 19:00 - 20:00. Także w całym naszym dekanacie trwają spowiedzi przedświąteczne, np. dzisiaj w Biertowicach jest możliwość spowiedzi od 13.30 do 16.00.
 • Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek, od godz. 8.00.
 • W piątek rozpoczynamy w naszej parafii comiesięczne nabożeństwa do św. Rity, będą one odbywały się w każdy 22 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i Litanię do patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 • Wigilia Bożego Narodzenia wypada w kolejną niedzielę. Msze święte jak w każdą niedzielę, a o północy tradycyjna "Pasterka". Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych. Mimo tego, że nie ma obowiązku, zachowajmy tradycyjną abstynencję od pokarmów mięsnych. Ofiary na tacę na Pasterce przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia SOS.
 • Pan Organista zakończył już rozprowadzanie opłatków i bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie w Waszych domach. Jeśli ktoś był nieobecny, może nabyć opłatki w zakrystii. Jako podziękowanie dla Was, za okazaną życzliwość, Pan Organista poprosił o odprawienie Mszy. Odbędzie się ona 7 stycznia o godz. 8.30. Dostępne są jeszcze świece "Caritas".
 • Boże Nutki - nasza scholka dziecięca - sprzedają przy wyjściu z kościoła sianko na stoły wigilijne - zebrane fundusze posłużą dofinansowaniu wyjazdów na rekolekcje. Przed kościołem trwa również kiermasz świąteczny prowadzony przez „Kolonię”.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa dla dzieci.
 • Ministranci przed kościołem rozprowadzają kolejny numer naszego pisma parafialnego "Od Serca", znajdziecie w nim takie artykuły jak: o Niepokalanej, o św. Józefie, wywiad z ks. Wojciechem, czy plan tegorocznej kolędy.
 • Wczoraj odbył się turniej piłki nożnej Służby Liturgicznej dekanatu Sułkowice. Nasi ministranci i lektorzy wygrali we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Gratulujemy sukcesu! Klubowi Gościbia dziękujemy za wypożyczenie strojów i okazaną pomoc. Warto zaznaczyć, że to dzięki pracy trenerów nasi ministranci okazują się od lat najlepsi w okolicy.
 • W środę (20 grudnia) zostanie zorganizowany Dzień Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku, podczas którego każda osoba w wieku od 18 do 55 lat będzie mogła zarejestrować się jako potencjalny dawca. Do rejestracji potrzebny jest dokument z numerem PESEL. Akcja zostanie przeprowadzona w Zespole Szkół Zawodowych na ul. Szkolnej 34, w godz. od 12.00 do 18.00.
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają ofiarami i pracą naszą wspólnotę. W zeszłym tygodniu na spłatę remontu kościoła zebrano 12, 082 zł. Ojciec Robert z Ukrainy dwa tygodnie temu podczas zbiórki zebrał 6479 zł i 1 $. Bóg zapłać.
 • Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy ul. 1 Maja. Bóg zapłać. W tym tygodniu z racji spowiedzi i w całym okresie świątecznym za porządek w świątyni dbać będzie Pan kościelny.