1. Zachęcamy gorąco do udziału w dzisiejszym spotkaniu opłatkowym dla mieszkańców Sułkowic w strażnicy OSP o godz. 14.
  1. Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców na Jasełka – Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” oraz Chóru Seniorów z Rudnika, które odbędą się dzisiaj o godz. 17 w Sali widowiskowej SOK.
  1. W najbliższy piątek (20 I) zapraszamy na Mszę św. wieczorną i Adorację Uwielbieniową.
  1. Msza św. dla osób uzależnionych i ich rodzin w sobotę o 18:00, po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie na plebanii.
  1. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas dotychczas w ramach Odwiedzin Duszpasterskich. W kolejne niedziele na Mszy św. będziemy modlić się szczególnie w ich intencji odprawiając Eucharystie z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski. W najbliższą niedzielę za parafian ze swojego rejonu Eucharystię odprawi ks. Proboszcz o godz. 10, ks. Maciej o godz. 11.30. Ks. Wojciech odprawi Mszę za dwa tygodnie o godz. 10. W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy (plan dostępny w gablotce, na stronie internetowej i w ostatnim numerze Od Serca).
  1. Jeśli ktoś był nieobecny w czasie kolędy, a chciałby przyjąć księdza, może umówić się na wizytę duszpasterską w zakrystii.
  1. 18 I, jak w każdy trzeci czwartek miesiąca odbędą się tzw. Dialogi u św. Anny, czyli możliwość spotkania i zadania pytania naszemu Księdzu Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu. Zachęcamy do udziału. Początek spotkania o 20.15 w kolegiacie św. Anny w Krakowie.
  1. 22 I, tj. poniedziałek nasz dekanat został zaproszony na Mszę św. i Drogę Światła do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Organizujemy wyjazd autobusem. Zapisy w zakrystii, koszt 10,- zł, zbiórka na parkingu w poniedziałek 22 stycznia o 15.45.
  1. Gimnazjalistów klas II uczęszczających do Gimnazjów poza Sułkowicami ks. Wojtek prosi o zgłaszanie się do zakrystii w celu omówienia kilku spraw.
  1. Szkoła Podstawowa wraz z Biblioteką Publiczną zapraszają mieszkańców Sułkowic na Jasełka, które odbędą się 21 I o godz. 15 w Domu Kultury w Jastrzębi.
  1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych artykułów, m. in.: ja kto się stało, że w młodym jezuicie z Polski – św. Stanisławie Kostce ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji; czy o najbliższej pielgrzymce papieża Franciszka do Chile i Peru.
  2. W dniach  8/9. grudnia wolontariusze Caritas brali udział w XIII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Dzięki hojności naszych darczyńców udało nam się pozyskać prawie 875 kg artykułów spożywczych i przemysłowych - o wartości ponad 5000 zł. Artykuły te zostały rozdzielone pomiędzy mieszkańców Sułkowice i pobliskich miejscowości. Tym razem żywność dotarła do 71 rodzin (tj. do 172 osób).Przekazano także 300 zł na pomoc na operację dla Laurki Kurowskiej z Krzyszkowic. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają ofiarami i pracą naszą wspólnotę. W tym tygodniu o porządek w naszej świątyni zadbają parafianie z ul. Szkolnej (bez bloków) i ul. Smereczyńskiego. Sprzątanie w sobotę po Mszy porannej.