1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prosimy o zapoznanie się z planem. Dostępny jest w najnowszym numerze "Od Serca", na ulotkach z tyłu kościoła, w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej. Rekolekcje głosi do nas ks. Marcin Strachanowski, a do dzieci ze szkół i przedszkoli siostra Stanisława ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
  1. Na Msze św. dla dzieci we wtorek i środę zapraszamy także rodziców, którzy pomogą w opiece nad pociechami. Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli oraz nauczycielom już teraz dziękujemy za współpracę i opiekę nad dziećmi podczas rekolekcji.
  1. W poniedziałek odwiedzimy obłożnie chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Rejon ks. Wojciecha od godz. 10.30. W zakrystii można zgłaszać dodatkowych chorych.
  1. We wtorek spowiedź przedświąteczna od 8:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 18:00.
  1. W środę, w ostatni dzień rekolekcji na wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami.
  1. W czwartek, jak każdego 22 dnia miesiąca odbędzie się Msza Święta i modlitwa do św. Rity. Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tego nabożeństwa oraz osoby które chciałyby prosić Dobrego Boga przez wstawiennictwo tej wspaniałej orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Z tyłu kościoła jest wystawiony koszyczek na anonimowe intencje, które będziemy wspólnie „omadlać” przed wizerunkiem św. Rity.
  1. Już dziś zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  • 23 marca po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami miasta, przejdziemy według trasy zeszłorocznej, czyli ulicami: Tysiąclecia, Zagumnie i przez ul. Sportową do Kaplicy Krzyża Świętego na Oblasku. Tam zakończenie Apelem Jasnogórskim. Tegoroczna Droga Krzyżowa, będzie okazją do podziękowania Bogu za wolną Ojczyznę, a rozważania będą czytane przez rodziny osób pomordowanych przez Niemców podczas Pacyfikacji Sułkowic 24 lipca 1943r.
  • 29 marca o północy ruszy Extremalna Droga Krzyżowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  1. Grupa środowiskowa Stowarzyszenia „Kolonia” serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową. Nabożeństwo odbędzie się 24 marca 2018 r. (tj. w sobotę) w naszym kościele o godz. 14.00. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie integracyjne w salce katechetycznej.
  1. Za tydzień, w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11:30 uroczyste poświęcenie palm i procesja.
  1. Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Przewodniczący Rady Osiedla zapraszają mieszkańców Sułkowic na zebranie, które odbędzie się 22 marca (tj. czwartek), o godz. 18.00 w Sali Samorządowej w Starej Szkole w Sułkowicach.
  1. Burmistrz Gminy Sułkowice i SOK zapraszają mieszkańców na III Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w godz. od 8 do 13 na Rynku w Sułkowicach.
  1. Przypominamy, że czas z  zimowego na letni zmieniamy za tydzień, 25 marca.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer Od serca.
  1. Zeszłotygodniowa składka na kościół wyniosła: 13 340 zł
  1. Kościół sprzątali parafianie mieszkający na ul. Partyzantów od p. Żmuda do p. Moskal 460. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy z ul. Partyzantów od p. Boczkajów 454 do p. Repeć 177. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.