Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Grecji szlakiem świętego Pawła. Odbędzie się ona od 7 do 15 września br. Na wyjazd można zapisać się w zakrystii - zachęcamy do zapoznania się z programem.

SALONIKI-METEORY-RIWIERA OLIMPIJSKA-DELFY-ATENY-KORYNT-TEMBI-TERMOPILE-WERIA

Dzień 1: wyjazd z Polski

Wcześnie rano Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Następnie spotykamy się na ustalonym parkingu przy kościele. Pakowanie bagaży. Wyjedziemy w drogę w kierunku Grecji. Wyruszymy w kierunku granicy polsko-słowackiej, dalej przez Węgry do Serbii. Przyjazd do hotelu na terenie Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Saloniki

Rano, po śniadaniu, wyruszymy w dalszą drogę w kierunku Grecji. W godzinach popołudniowych dotrzemy do Salonik, gdzie zobaczymy bazylikę św. Demetriusza - największy kościół Grecji, słynną Białą Wieżę, Łuk Triumfalny Galeriusza i Rotundę. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Meteory, Riwiera Olimpijska

Rano, po śniadaniu, przejedziemy do Kalambaki, aby podziwiać słynne Meteory - klasztory greckie "zawieszone w chmurach", spośród których najstarsze powstały w IX w. W godzinach popołudniowych powrócimy do hotelu zlokalizowanego na słynnej, urokliwej Riwierze Olimpijskiej. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Delfy

Rano, po śniadaniu, wyruszymy już w kierunku stolicy Grecji - Aten. Po drodze zatrzymamy się w Delfach, gdzie zobaczymy ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina. Tu zgodnie z wierzeniami starożytnych Greków Pytie przepowiadały przyszłość. Następnie przejedziemy dalej w kierunku Aten. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu zlokalizowanym w okolicach Aten, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Ateny

Rano, po śniadaniu udamy się do Aten na Wzgórze Akropolu. Zobaczymy ruiny antycznych świątyń, a także wspaniałą panoramę miasta. Następnie, podążając śladami Apostoła Pawła wejdziemy na wzgórze Areopag, wznoszące się ponad ateńską agorą, gdzie św. Paweł wygłosił mowę skierowaną do filozofów ateńskich. Tu, zgodnie z tradycją, miał nawrócić się na chrześcijaństwo św. Dionizy, pierwszy biskup Aten. Następnie w czasie panoramicznego przejazdu zobaczymy zarówno pozostałości po starożytnej świetności jak Stadion Olimpijski, ruiny świątyni Zeusa czy Bramę Hadriana, jak i nowożytną część Aten, zbudowaną po odzyskaniu przez Grecję niepodległości po kilkuwiekowej niewoli tureckiej. Zatrzymamy się przy katolickiej katedrze św. Dionizego Areopagity, Parlamencie i pospacerujemy po średniowiecznej części miasta, zwanej Plaka. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Korynt, Kanał Koryncki

Rano, po śniadaniu, udamy się do Koryntu – miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał święty. Dla chętnych możliwe zorganizowanie rejsu po Kanale Korynckim. Następnie powrót do hotelu w okolicach Aten na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Termopile, wąwóz Tembi

Rano, po śniadaniu, wyruszymy z powrotem w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po drodze zatrzymamy się przy sanktuarium św. Paraskewi w wąwozie Tembi. Następnie krótki postój w Termopilach - miejscu słynnej bitwy z Persami. Wieczorem dotrzemy do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Riwiera Olimpijska, Weria, Serbia

Rano, po śniadaniu, udamy się do Werii (starożytna Berea), gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Następnie wyruszymy już w drogę powrotną w kierunku Polski. Wieczorem dotrzemy na nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Powrót do Polski

Rano, po śniadaniu, wyruszymy w drogę powrotną w kierunku Polski. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2350 PLN od osoby (kalkulacja dla grupy 46 osób)

Świadczenia:

 • przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek, video, WC, rozkładane fotele;
 • 8 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
 • wyżywienie 2 razy dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • ubezpieczenie: KL (10000 EUR), NNW (7000 PLN), z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;
 • opieka doświadczonego pilota;
 • program pielgrzymki;
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, kosztów związanych z realizacją programu - łącznie ok. 110 euro od osoby;
 • napojów do obiadokolacji,
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (100 zł od osoby, płatne w dniu zapisu),
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie; za dopłatą ok. 130 euro),
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

Biuro Podróży Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.