Poranek 28 maja przywitał Sułkowice piękną pogodą. Wiele osób postanowiło wybrać się do kościoła nieco wcześniej niż zazwyczaj. Można szczerze powiedzieć, że już przed godziną 6:00 na parkingu i przed świątynią zgromadziły się tłumy. To wszystko z powodu, iż pierwsza Msza św. tego dnia została odprawiona 45 minut wcześniej niż zazwyczaj. Dla stałych bywalców porannych Eucharystii było to pewnie niemałe zaskoczenie, ale nie dla ponad stuosobowej grupy pielgrzymów, którzy w tym dniu wyruszyli na pielgrzymkę dziękczynną za kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II.

Tuż po Mszy świętej zapakowano bagaże do dwóch autokarów i wyruszono w drogę. Trasa przebiegała przez tereny Czech i Austrii. Około 19:00 pielgrzymi dotarli do miejscowości Tarvisio położonej ok. 15 km po przekroczeniu granicy włoskiej. Tam zaplanowano pierwszy nocleg. Po drodze zmieniające się widoki umilały podróż. Nie zabrakło także czasu na wspólną modlitwę. W kolejny dniu w planach jest odwiedzenie stolicy biskupiej św. Jana XXIII – Wenecji. Relacja już wkrótce na naszej stronie internetowej. Na razie zapraszamy do podziwiania widoków, które towarzyszyły pielgrzymom w drodze pierwszego dnia.