Współorganizujemy pielgrzymkę do Włoch w terminie od 5 do 12 września bieżącego roku. Odwiedzimy między innymi Padwę (św. Antoni), Lanciano (miejsce cudu Eucharystycznego), San Giovanni Rotondo (św. o. Pio), Rzym i Cascię (św. Rita). Koszt pielgrzymki 1650,- zł; zapisy w zakrystii (przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500,- zł). Zostało tylko 20 wolnych miejsc.

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski
We wczesnych godzinach rannych spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd wyjedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej przez Austrię w kierunku Włoch. Po drodze zatrzymamy się w Wiedniu na Kahlenbergu, miejscu z którego Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami. Msza Św. Kontynuacja podróży. Wieczorem przyjazd do hotelu w rejonie Tarvisio. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Padwa
Rano, po śniadaniu udamy się do Padwy, miasta Św. Antoniego. Nawiedzimy Bazylikę Św. Antoniego, nazywanego przez Włochów Il Santo. Msza Św. Odwiedzimy grób Świętego, następnie uroczymi uliczkami podejdziemy do centrum Padwy. Zobaczymy Ratusz i słynny uniwersytet, jeden z najstarszych w Europie. Wieczorem udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: Lanciano, Manopello, San Giovanni Rotondo
Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Lanciano – miejsca słynącego z cudu eucharystycznego. Msza Św. Odwiedzimy kościół franciszkanów, gdzie obecnie jest przechowywane Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Stąd przejedziemy do Manopello, gdzie znajduje się słynna relikwia – Chusta św. Weroniki. Następnie przejedziemy do hotelu w San Giovanni Rotondo, miejsca, gdzie żył i zmarł Św. Ojciec Pio. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: San Giovanni Rotondo, Monte Cassino
Rano, po śniadaniu przejedziemy do San Giovanni Rotondo, gdzie nawiedzimy grób Ojca Pio. Zwiedzimy miejsca związane z Ojcem Pio. Następnie przejedziemy na Monte Cassino. Zwiedzimy Opactwo Benedyktyńskie oraz przejedziemy na polski cmentarz. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Watykan, Rzym
Rano, po śniadaniu wyjedziemy do Watykanu. Przyjedziemy na Plac Św. Piotra gdzie weźmiemy udział w Audiencji generalnej z udziałem Papieża Franciszka. Po zakończonej Audiencji zobaczymy Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 6: Rzym
Rano po śniadaniu, przejedziemy do Rzymu. Nawiedzimy Bazylikę Św. Piotra wraz z Grobem Świętego Jana Pawła II. Następnie zobaczymy część klasyczną miasta: wspaniałe Koloseum, Forum Romanum i Kapitol. Następnie zobaczymy Fontannę di Trevi oraz Schody Hiszpańskie. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7: Cascia
Rano, po śniadaniu udamy się do Casci, miasta św. Rity. Nawiedzimy Kościół św. Marii, Kościół św. Franciszka oraz Sanktuarium św. Rity – kościół górny i dolny z tzw. cudem eucharystii. Msza Św. Następnie wyruszymy w drogę powrotną w kierunku Polski. Nocny przejazd autokarem.

DZIEŃ 8: Powrót do Polski
W godzinach przedpołudniowych powrócimy do Polski.


CENA: 1650 zł/osoby

CENA ZAWIERA:

• PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (wyposażonym w: klimatyzację, barek, dvd, WC, rozkładane fotele);
• 6 NOCLEGÓW W HOTELACH*** - pokoje 2-osobowe z łazienkami (dla chętnych: możliwość pokoi 3-osobowych);
• WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
• UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: KL i NW i od chorób przewlekłych;
• OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
• PROGRAM ZWIEDZANIA;
• PODATEK VAT.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, słuchawek (około 70 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze); napoi do obiadokolacji; wydatków własnych; świadczeń nie wymienionych w ofercie.

italy1

italy2