Organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii. Zbliżając się do 100-lecia objawień w Fatimie pragniemy odwiedzić to ważne sanktuarium maryjne, a także wiele innych pięknych miejsc - perełek Andaluzji. Termin wyjazdu 4-12 września 2016 r. Koszt 3950,- zł i 95,- €. Zapisy w zakrystii.

Dzień 1: Polska – Portugalia  04.09.2016 (niedziela)
O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu przy Parafii w Sułkowicach. Transfer autokarem na lotnisko Okęcie w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odlot do Portugalii  (wylot z Warszawy około godz. 18:00). Przylot do Lizbony, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Lizbona
Rano, po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni) – Msza Święta, Katedry Se gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych przejedziemy do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w przepięknej Modlitwie Różańcowej i procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3:  Ajustrel,  Fatima
Rano śniadanie w hotelu. Po Mszy św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, udamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża.  Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4: Evora,  Sevilla
Rano po śniadaniu, wykwaterowanie, następnie ruszymy w drogę w kierunku Hiszpanii. Po drodze krótka wizyta w Evorze, mieście o bogatej historii i najlepiej zachowanym w Portugalii historycznym centrum, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mury obronne kryją pozostałości rzymskiej świątyni, dostojną Katedrę, słynną Kaplicę Kości i Uniwersytet. Następnie wyruszymy już w kierunku hiszpańskiej Sevilli. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Sevilla,  Cordoba
Rano po śniadaniu, wykwaterowanie, następnie przejedziemy do Sevilli, by zwiedzić stolicę Andaluzji, z którą związany jest m.in. wybitny uczony średniowieczny - św. Izydor, patron miasta. Niezwykle burzliwa historia miasta sięga czasów Fenicjan, Kartagińczyków, następnie Rzymian i muzułmańskich władców. Zobaczymy piękne dzielnice Starego Miasta, pozostające świadkami minionych stuleci i kultur. W programie m.in. nawiedzenie Katedry de Santa Maria, spacer uliczkami miasta koło wieży Girarda, Alkazaru i Torre de Oro. Dalej przejazd do hotelu na nocleg w okolicy Cordoby, dawnej stolicy emiratu kordobańskiego, wówczas największego miasta w Basenie Morze Śródziemnego. Zobaczymy słynną Mezguitę, wewnątrz której w XVI w. zbudowano katolicką katedrę. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Granada
Rano po śniadaniu, wykwaterowanie, następnie przejedziemy do słynnej Granady, ostatniej ostoi Maurów w Hiszpanii. Zobaczymy Alhambrę, najsłynniejszy zabytek Andaluzji, nazywaną „Czerwoną Twierdzą” wraz z ogrodami Generalife. Zobaczymy także wspaniałą XVI-wieczną Katedrę, powstałą na miejscu wyburzonej Mediny, w której znajduje się grobowiec Królowej Izabelii i Ferdynanda. Msza Święta. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Gibraltar,  Kadyks
Rano po śniadaniu przejazd na terytorium brytyjskiej kolonii w Gibraltarze. Następnie udamy się do najstarszego hiszpańskiego miasta – Kadyksu, urokliwie położonego nad brzegiem Oceanu. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Sevilli. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Lagos,  Sao Vincente
Rano po śniadaniu, wykwaterowanie, następnie przejazd do Algarve w Portugalii. Zwiedzanie Lagos – miasteczko celtyckie z pochodzenia, rzymskie, arabskie i wreszcie chrześcijańskie rozkwitło w XV wieku w dobie odkryć geograficznych jako południowa brama Portugalii na świat. Tu koncentrował się handel z Afryką, skąd przywożono  statkami złoto, srebro i kość słoniową. Następnie wizyta na Przylądku Sao Vincente - drugi po Cabo da Roca najdalej wysunięty na zachód skrawek Europy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: LIZBONA – odlot do Polski
Wcześnie rano, po śniadaniu przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie w godzinach popołudniowych. Transfer autokarem do Sułkowic. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 4 - 12 IX 2016 r.
CENA:  3950 zł/osobę

CENA ZAWIERA:
Przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie:  Warszawa – Lizbona – Warszawa;
Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
8 noclegów w Hotelach ***  (pokoje 2, 3- osobowe z łazienkami).
Wyżywienie 2 x dziennie:  8 śniadań,  8 obiadokolacji;
Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe;
Opiekę polskojęzycznego pilota;
Przedstawiony program zwiedzania;
Transfer autokarem z Sułkowic na lotnisko Okęcie w Warszawie i z powrotem;
Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu  (95 EUR/osoby – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki);
napojów do obiadokolacji; 
świadczeń nie wymienionych w ofercie;
dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej;
wydatków własnych.