W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia nasza parafia we współpracy z OSP w Sułkowicach organizuje pielgrzymkę do Włoch. Zamierzamy odwiedzić Rzym (m.in. przejść przez Drzwi Święte i pomodlić się przy grobie św. Jana Pawła II), Florencję (perełkę architektury renesansu), Orvieto (miejsce cudu Eucharystycznego od którego zaczęto obchodzić uroczystość Bożego Ciała), a także wiele innych pięknych i ciekawych miejsc. Wyjazd zaplanowany jest od 30 kwietnia (sobota) do 8 maja (niedziela), więc na zapisy nie zostało dużo czasu. Cena pielgrzymki 1890,- zł i 95,- €. Przy zapisach w zakrystii należy wpłacić zaliczkę (przynajmniej 500,- zł) Liczba miejsc jest ograniczona. Poniżej zamieszczamy plan pielgrzymki.


DZIEŃ 1: WYJAZD Z SUŁKOWIC, ST. FLORIAN – 30.04.2016 (sobota) We wczesnych godzinach rannych, ok. godz. 3.00 spotkanie na wyznaczonym parkingu, pakowanie bagaży, wyjazd w kierunku Czech i Austrii. Przed południem italia1 przyjazd do miejscowości Sankt Florian w Górnej Austrii. Nawiedzimy barokowy klasztor zbudowany na fundamentach grobu Św. Floriana. Msza Św. Następnie udamy się w kierunku Włoch w okolice Trydentu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 2: TRYDENT, SPIAZZI, SIRMIONE - 01.05.2016 (niedziela) Rano śniadanie. Następnie krótki spacer w Trydencie – mieście, gdzie odbył się jeden z najważniejszych Synodów w historii Kościoła Katolickiego. Zobaczymy starówkę miasta oraz kościół San Vigilio. Przed południem udamy się w dalszą drogę. Zatrzymamy się w Spiazzi, we wspaniałym Sanktuarium Madonna della Corona z cudowną figurą Matki Bożej Bolesnej. Bazylika ukryta w sercu góry Baldo urzeka pięknem, historią i bogactwem dzieł sztuki. Msza Św. Następnie przejazd nad Jezioro Garda, największe jezioro we Włoszech, do Sirmione.italia2 Spacer urokliwymi uliczkami miasteczka z bajkowym zamkiem rodziny Scaglierich, który przypomina o XIII – wiecznych władcach Werony, którzy zamienili miasto w fortecę broniącą Jeziora.  Wieczorem przejazd do  hotelu na  obiadokolację  i  nocleg.  

DZIEŃ 3: WERONA, GENUA - 02.05.2016 (poniedziałek) Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, Palazzo del Capitano,italia3 Palazzo degli Scaligeri oraz arenę pochodzącą z I w n.e. i XII wieczną bazylikę św. Zenona. Msza Św. Po południu przejazd do Genui - miasta nazwanego przez Petrarkę – „Kochanką Morza”. Zwiedzimy Porto Antico ( Stary Port ), katedrę San Lorenzo oraz Plac Dantego z pobliską Bramą Miejską i zobaczymy Dom Kolumba. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 4: PORTOFINO, PIZA  - 03.05.2016 (wtorek) Rano po śniadaniu wycieczka przejedziemy do Portofino. italia4Rejs stateczkiem do miasteczka z portu w Santa Margherita. Portofino, schowane w zatoczce wygląda jak raj na ziemi i przyciąga swym urokiem gwiazdy filmowe i inne sławy. Około południa przejedziemy do Pizy - miasta o niepowtarzalnym klimacie położonego nad rzeką Arno. Zwiedzanie kompleksu zabytków przy przepięknym Placu Cudów, Marmurowej Katedry, Baptysterium poświęconego Janowi Chrzcicielowi. italia5Zobaczymy Krzywą Wieżę – symbol miasta i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 5: SIENA, ORVIETO - 04.05.2016 (środa) Po śniadaniu udamy się do Sieny - miasta znanego na całym świecie z wyścigu konnego Palio. Zwiedzanie głównego Placu il Campo, który do dziś zachował swój charakterystyczny kształt muszli, Bazyliki św. Dominika oraz domu słynnej św. Katarzyny Sieneńskiej patronki, pielęgniarek, strażników i strażaków.  Msza Św. Następnie przejazd do Orvieto, miasta związanego z cudem eucharystycznym, italia6w którym narodziła się tradycja obchodzenia jednego z największych Świąt Kościoła Katolickiego – Bożego Ciała.  W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
 
Dzień 6: RZYM – 05.05.2016 (czwartek) Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta zaczniemy od Mszy Św. w Bazylice św. Pawła za Murami. Następnie przejedziemy do Bazyliki Santa Maria Maggiore. Po południu spacer po mieście. W programie Koloseum, Forum Romanum, pielgrzymka140601 14Plac Wenecki oraz najsłynniejsza fontanna Rzymu - Fontanna di Trevi.  Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 7: WATYKAN,  RZYM – 06.05.2016 (piątek) Rano śniadanie ( jeżeli będzie możliwa rezerwacja Mszy Św. przy grobie św. Jana Pawła II – bardzo wczesny wyjazd z hotelu i możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu ).  Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Następnie nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie i Święte Schody. Na zakończenie dnia przejedziemy na obrzeża miasta, aby zwiedzić Katakumby – miejsce pochówku pierwszych Chrześcijan. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

DZIEŃ 8: FLORENCJA – 07.05.2016 (sobota) Po śniadaniu przejazd do Florencji – kolebki europejskiego renesansu i kulturalnej stolicy świata. W programie spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy Piazza del Duomo z Katedrą Santa Maria del Fiore,italia7 Złote Babtysterium (z zewnątrz), Kościół Świętego Krzyża, gdzie pochowani są najznamienitsi florentczycy, jak Galileusz, Michał Anioł, Rossini, następnie Most Złotników i na koniec najsłynniejszy plac miasta – Piazza Signoria. Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd autokarem.
 
DZIEŃ 9: PRZYJAZD DO POLSKI – 08.05.2016 (niedziela) Powrót do Sułkowic w godzinach południowych.   

ŚWIADCZENIA:
•    PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele).
•    7 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych)
•    WYŻYWIENIE:  7śniadań, 7 obiadokolacji
•    UBEZPIECZENIE NNW + KL, choroby przewlekłe
•    OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,
•    PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI,
•    PODATEK VAT.  
CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek – około 95 Euro  od osoby (płatne u pilota w autokarze); napojów do kolacji, dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych; świadczeń nie wymienionych w ofercie.


Zapraszamy także na naszą pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii we wrześniu tego roku. Jest jeszcze około 12 wolnych miejsc.