MARIAZELL – SALZBURG – INSBRUCK – VADUZ – EINSIEDELN – LUCERNA – ST. GALLEN
JEZIORO BODEŃSKIE – NEUSCHWANSTEIN – MARKTL – ALTŐTTING – PRAGA

Dzień 1: Wyjazd z Polski, Mariazell
O ustalonej godzinie rano spotkamy się na parkingu, pakowanie bagażu do autokaru. Następnie wyjedziemy przez Polskę, Czechy, w kierunku Austrii. Przejazd do Mariazell, Narodowego Sanktuarium Maryjnego Austrii, założonego ponad 800 lat temu przez benedyktynów. Nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej malowniczo położoną w krajobrazie gór styryjskich. Zobaczymy Ołtarz Łaski z cudowną figurą Matki Bożej. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Mariazell.

Dzień 2: Salzburg
Rano po śniadaniu przejazd do Salzburga, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: spacer po zabytkowym centrum miasta: Katedra, Klasztor i kościół Św. Piotra, dom Mozarta, a także ogrody Mirabell. Przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Insbruck
Rano po śniadaniu przejazd do Insbruck, Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru po starówce, w centrum której usytuowana jest kamienica - Złoty Dach, symbol miasta. Powstała z okazji ślubu cesarza Maximiliana kamienicę zdobi 2738 złoconych miedzianych gontów. Nieopodal Złotego Dachu wznosi się wieża miejska Stadtturm, wybudowana w XV w., z której codziennie grana jest melodia na wzór krakowskiego hejnału. Po tym udamy się do katedry św. Jakuba oraz Łuku Triumfalnego, który upamiętnia ślub cesarza Leopolda II. Przejedziemy do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Vaduz, Einsiedeln, Lucerna
Rano po śniadaniu wyjazd do Vaduz, stolicy Liechtensteinu – krótki spacer. Następnie przejedziemy do Einsiedeln, najważniejszego Sanktuarium Szwajcarii, związanego z życiem św. Meinarda. Tu czczona jest cudami słynąca figura czarnej Madonny. Nawiedzimy wspaniała, monumentalną Bazylikę, bogato zdobioną freskami i stiukami przez najlepszych ówczesnych mistrzów. Msza Święta. Następnie przejedziemy do Lucerny, ulokowanej na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów. Zobaczymy słynny drewniany Most Kapliczny, wokół którego zostało założone miasto, ratusz, barokowy kościół jezuitów. Obiadokolacja i nocleg rejonie Feldkirch u zbiegu granic Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu

Dzień 5: Sankt Gallan, jezioro Bodeńskie
Rano po śniadaniu przejedziemy do St. Gallen, stolicę wschodniej Szwajcarii ze słynnym Opactwem Benedyktyńskim, założonym przez irlandzkiego mnicha – św. Gallusa. Rej po jeziorze Bodeńskim. Następnie przejedziemy do hotelu w okolicach Wolfurt na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 6: Neuschwanstein, Marktl, Altotting
Rano po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Neuschwanstein. Zobaczymy z zewnątrz zamki Ludwika Bawarskiego: Hohenschwangau i Neuschwanstein. Następnie przejedziemy do Marktl, miejsca urodzenia Ojca Świętego – Benedykta XVI. Potem przejedziemy do Altoetting, głównego ośrodka kultu maryjnego w Niemczech. Nawiedzimy kościółek Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się cudami słynąca drewniana figura Matki Bożej zwana Czarną Madonną. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Praga
Rano po śniadaniu wyjedziemy do Pragi, zwiedzimy Hradczany – Katedrę św. Wita z relikwiami św. Wojciecha, Praska Loreta, wierna kopia włoskiego Domku Najświętszej Marii Panny w Loreto, a także Zamek Królów Czeskich. Następnie przejdziemy jedną z najpiękniejszych czeskich uliczek „Złotą Uliczką”. Udamy się także na spacer po najsłynniejszym moście Pragi – Moście Karola. Nocleg w okolicach Pragi.

Dzień 8: Powrót do Polski
Rano po śniadaniu zobaczymy Stare Miasto: słynny ratusz Staromiejski z przepięknym Zegarem Astronomicznym Praga, czas wolny. Następnie wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

CENA: 2 450 zł/os.

CENA ZAWIERA:
PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, wc, rozkładane fotele),
7 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: NNW, KL, choroby przewlekłe;
OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
PODATEK VAT;
CODZIENNA MSZA ŚW.;
PROGRAM ZWIEDZANIA.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu – około 95 euro/os. (płatne u pilota w autokarze); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, świadczeń niewymienionych w ofercie.


B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.