Na początku lutego wybieramy się na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Poniżej przedstawiamy poprawiony plan pielgrzymki. Niestety brak już wolnych miejsc. Kolejne spotkanie z ks. Leszkiem planowane jest na początek października. Proszę przynieść na nie paszport lub kserokopię strony ze zdjęciem.

Jezioro Galilejskie – Góra Błogosławieństw – Tabga – Kafarnaum – Góra Tabor – Kana Galilejska – Nazaret – Góra Karmel – Cezarea Nadmorska – Góra Oliwna – Syjon Chrześcijański – Jerozolima – Jerycho – Qasr el Yahud – Morze Martwe – Betlejem – Ein Karemn – Yad Vashem

TERMIN:  09.02 – 16.02.2018 r.

Dzień 1: Wylot z Polski do IzraelaTS 2
Zbiórka na lotnisku w Krakowie na trzy godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o 10.55. Lądowanie w Tel Awiwie o 15.40. Następnie udamy się do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Jez. Galilejskie, Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Tabga, Góra Tabor
Rano, po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie udamy się do Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz synagogę. Dalej zwiedzimy Tabgha: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Następnie udamy się na Górę Tabor (miejsce Przemienienia). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

TS 1

Dzień 3: Nazaret, Kana Galilejska, Góra Karmel, Cezarea Nadmorska
Rano, po śniadaniu przejazd do Nazaretu: tam nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Następnie przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Dalej kościół - Stella Maris – z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Po zwiedzaniu ruszymy w drogę do Cezareii Nadmorskiej (przejazd obok stanowiska archeologicznego, ukazującego stolicę rzymskiej Palestyny). Krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu. Następnie udamy się do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: Góra Oliwna, Syjon Chrześcijański

Po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Następnie przejazd na Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik (miejsce ustalenia wielu sakrtamentów) i tradycyjny grób Dawida. Na zakończenie dnia zobaczymy kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: Jerozolima- droga krzyżowa, dzielnica żydowska, Betlejem

TS 6

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie przejdziemy do Muru Zachodniego - Ściana Płaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Po południu wrócimy do Betlejem, udamy się do sióstr Karmelitanek, by przybliżyć sobie postać Małej Arabki. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

TS 3

Dzień 6: Jerycho, Qasrl Al–Yehud, Morze Martwe
Rano, po śniadaniu przejazd do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Wyjazd kolejką na zbocza Góry Kuszenia, zwiedzanie klasztoru. Dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscem na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: Betlejem , Yad Vashem, Ein Karem

TS 4

Rano, po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich). Po południu przejazd do Yad Vashem (największe w Izraelu muzeum upamiętniające ofiary Holokaustu). Następnie nawiedzimy Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: Powrót do Polski
W nocy wykwaterowanie i przejazd na lotnisko do Tel Awiwie. Wylot do Polski o godzinie 6.50. Lądowanie w Krakowie o godzinie 9.45. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 950 USD/os.

CENA ZAWIERA:
•    Przelot izraelskimi linami lotniczymi ELAL na trasie: Kraków – Tel Awiw – Kraków;
•    Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
•    7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3 – os);
•    Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji;
•    Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL, NNW, choroby przewlekłe;
•    Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika;
•    Przedstawiony program zwiedzania;
•    Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł/os.;
•    Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim).

CENA NIE ZAWIERA:
•    zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę ok 60 USD/os.;
•    napojów do obiadokolacji;
•    dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej;
•    dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 180 USD/os.;
•    posiłków niewymienionych w programach – istnieje możliwość dopłaty do 6 lunchów – 85 USD/os.;
•    wydatków własnych;
•    świadczeń nie wymienionych w ofercie;

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani liibijskie
2.    Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
3.    Program bazuje na zakwaterowaniu w hotelach w Nazarecie oraz w Betlejem
4.    B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.
5.    W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.