Bierzmowanie uczniów klas trzecich gimnazjum z Sułkowic już za kilka dni, wszyscy zatem w sposób szczególny przygotowujemy się do tego wydarzenia.

Jednym z tych przygotowań była pielgrzymka gimnazjalistów z klas III w dniu 15 maja do Centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie.
Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie na początek udaliśmy się na wystawę po tytułem „Kim jest człowiek z całunu?”  Tam poznaliśmy tajemnicze płótno, jakim jest Całun Turyński, zapoznaliśmy się z ciekawymi informacjami na jego temat a następnie wzięliśmy udział w Eucharystii w Kaplicy Relikwii św. Jana Pawła II, którą odprawiał wraz z innymi kapłanami obecny z nami ks. Wojciech.
Po zakończeniu Eucharystii zostaliśmy zapoznani z historią powstania Centrum św. Jana Pawła II przez wicekustosza tego miejsca ks. Adama Uniwersała oraz zwiedziliśmy Sanktuarium.
Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Docierając na miejsce udaliśmy się do Kaplicy Klasztornej, gdzie zobaczyliśmy obraz Jezusa Miłosiernego
i uczciliśmy relikwie św. Faustyny Kowalskiej.
Mam nadzieję, że spotkanie z tak wyjątkowymi świętymi oraz miejscami
z nimi związanymi pogłębiło naszą wiarę i pomogło w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania, a także rozpaliło iskierkę, która pomoże nam w byciu świadkami Chrystusa we współczesnym świecie.
Dziękując wszystkim pielgrzymom za udział życzę wielu łask od św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej na dalszą drogę wspólnego pielgrzymowania i dojścia do upragnionego celu.

Z. Łapa

• DSC_0814_Copy