Dekanalny Konkursu pt. „Lampion, który zaprowadzi mnie do Jezusa”

1. Organizatorem jest parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach. Odpowiedzialny za przebieg konkursu jest ks. Wojciech Borowiec, dekanalny duszpasterz młodzieży dekanatu Sułkowice oraz Magdalena Śmiłek dekanalna liderka młodzieży.
  2. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie dekanatu Sułkowice. Zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:

* klasy I – IV,

* klasy V – VIII.

3. Tematyką konkursu jest wykonanie lampionu adwentowego w formie przestrzennej.

4.Celem konkursu jest:

- rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności,

- pobudzenie twórczej wyobraźni,

- promowanie osiągnięć osób uzdolnionych plastycznie,

- uwrażliwienie na duchowe aspekty życia,

- dostrzeganie piękna otoczenia.

5. W pracach może być zastosowany tylko papier. Wielkość lampionu jest dowolna. Praca ma być wykonane przez uczestnika samodzielnie (nie dopuszcza się prac zbiorowych, ale mogą pomagać dorośli). Ważne, żeby lampion świecił sztucznym światłem (wyjątkowo można skorzystać z pomocy osoby dorosłej, nie stosujemy świeczek). Prace  ma zawierać dołączoną informację: imię i nazwisko ucznia, szkoła / klasa oraz zgodę dostępną u katechetów).

6. Prace należy dostarczyć od 4 grudnia do 11 grudnia 2019 do zakrystii kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach w godzinach od 17:00 do 18:30.

7. Każdy uczeń może zgłosić maksymalnie 1 pracę wykonaną indywidualnie.

8. Kryteria oceny:

- zgodność prac z tematem,

- jakość i estetyka wykonania,

- pomysłowość, oryginalność pomysłu,

- walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna,

- technika wykonania, estetyka wykonania,

- samodzielność wykonania.

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.12.2019 r. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie www.parafiasulkowice.com. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w przedsionku kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach w dniach od 15 do 22 grudnia 2019 roku.

10. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody. Informacje o dacie i miejscu rozdania nagród zostanie przesłana do szkół.