Pozostając w domach, korzystajmy z transmisji Mszy świętych i adoracji Najświętszego Sakramentu. Zamieszczamy ich wykaz, który w razie zmian będzie na bieżąco aktualizowany.

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2020.

Uczestnicząc we Mszy świętej poprzez transmisję, zachowajmy skupienie - nie rozmawiajmy, nie zajmujmy się równocześnie innymi sprawami. W miarę możliwości gromadźmy się wspólnie, całą rodziną. Na stole warto postawić krzyż i zapalić świece. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, korzystajmy z modlitwy papieża Franciszka i duchowo przyjmijmy Komunię Świętą, jednocząc się z Chrystusem. Znajdźmy też chwilę na wspólną refleksję nad Słowem Bożym, usłyszanym w czytaniach mszalnych.

1. Internetowe transmisje Mszy św. z naszego kościoła parafialnego:

2. Transmisje telewizyjne Mszy św. - niedziela, 19 kwietnia:

• 7.00 - TVP 1 - z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach,
  • 9.30 - TV Trwam - z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze,
  • 10.00 - TVP 1 i TVP Polonia - z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach,

3. Transmisje radiowe Mszy św. - niedziela, 19 kwietnia:

• 9.00 - Polskie Radio, Program 1 z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie (transmitowana też w Radiu Maryja),
  • 19.00 - Polskie Radio, Program 1 z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie.

4. Transmisje telewizyjne Mszy św. - dni powszednie:

• 7.00 - TVP1 - z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach,
  • 13.30 - TV Trwam - z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze,
  • 20.00 - TVP 3 - z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

5. Transmisje radiowe Mszy św. - dni powszednie:

• 7.00 - Radio Maryja - z sanktuarium w Toruniu.

6. Ciągła transmisja internetowa adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa - kliknij.

7. Transmisje całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu z Koszalina i Słupska - kliknij.

Zachęcamy też do codziennego rozważania Słowa Bożego razem z duszpasterzami Centrum Formacji Duchowej księży salwatorianów w Krakowie.

Link do strony CFD (kliknij) oraz link do kanału CFD na YouTube (kliknij).