Zachęcamy do włączenia się od najbliższej środy w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - z uwagi na stan zagrożenia epidemią, który stanowi sytuację nadzwyczajną, można złożyć przyrzeczenie w domu. Poniżej więcej informacji o tym dziele, rota przyrzeczenia i tekst codziennej modlitwy.

Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej poprzez transmisję internetową z naszego kościoła – 25 marca, godz. 18.00.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (środa, 25 marca) każdy może podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone jeszcze w łonie matki. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Co roku w Polsce wiele osób podejmuje się tej formy modlitwy, by walczyć o życie tych, którzy jeszcze sami o siebie nie mogą zawalczyć, których życie jest zagrożone z różnych przyczyn, a szczególnie z powodu grzechu aborcji.

W obecnym stanie epidemii i ograniczeniach nałożonych przez władze państwowe odnośnie zgromadzeń, co stanowi sytuację nadzwyczajną, jest możliwe złożenie przyrzeczenia na modlitwie w domu:

Zasadą jest, składanie przyrzeczenia w kościele, z pełnym ceremoniałem, na ręce kapłana, w obecności i na oczach wielu wiernych, by uwrażliwiać ludzi. Gdy brak jest jednak takich możliwości, można również składać przyrzeczenie prywatnie, poza kościołem.

Jeśli nie ma możliwości uczestniczenia w rekolekcjach i w uroczystych przyrzeczeniach w kościele (np. z powodu znacznej odległości kościoła sprawującego taką liturgię), gdy nie można złożyć przyrzeczenia w kościele z powodu choroby, sędziwego wieku, uwięzienia, pracy na morzu) – można złożyć również przyrzeczenie Duchowej Adopcji i indywidualnie (prywatnie), w dowolne święto Matki Bożej, przed Krzyżem, lub Świętym Obrazem. W takich przypadkach wypowiadamy ten sam, co w kościele, tekst przyrzeczenia adopcyjnego.

źródło: http://www.duchowa-adopcja.pl/pytania-i-odpowiedzi/poznawanie-duchowej-adopcji

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci.
Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia (...) biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen.

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą: codziennie jedna Tajemnica Różańca Świętego, moje dobrowolne postanowienia oraz poniższa codzienna modlitwa, którą teraz po raz pierwszy odmówię.

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Adopcję rozpoczynamy od złożenia uroczystego przyrzeczenia podczas Mszy świętej lub w duchowej łączności. Sama modlitwa polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca radosnej, bolesnej lub chwalebnej (1 Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Trwa to przez 9 miesięcy. Zaczynając 25 marca, adopcję kończymy w Boże Narodzenie. Duchowa adopcja może być podjęta jeden raz, ale może być podejmowana cyklicznie co 9 miesięcy, jednak zawsze po wypełnieniu poprzedniego zobowiązania. Każdorazowo nową duchową adopcję powinno poprzedzać nowe przyrzeczenie. Adoptujemy każdorazowo tylko jedno nieznane nam dziecko zagrożone aborcją. Pan Bóg – Dawca Życia – zna jego imię i On sam nam je wybiera. Wraz z Maryją towarzyszymy duchowo temu dziecku oraz jego najbliższym.